1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Çekirdek kadronun bedeli
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Çekirdek kadronun bedeli

A+A-

Konyaspor için sezon başından bu yana en çok vurguladığımız şey mücadele olmuştur. Özellikle İlhan Palut göreve geldikten sonra daha ofansif, geride beklemeyen ve göze hoş bir maçlar çıkartıyordu İH Konyaspor. Bu dikine futbol oyunu ilerde Sokol- Bytyqi- Serdar Gürler, geride ise Endri- Guilherme ve Skubic'ten oluşuyordu. Son iki karşılaşmada ise bu sistem bozuldu. Çünkü hep aynı isimler rakipler tarafından artık biliniyordu. Geriden atağa çıkamayan 3'lü ilerdeki arkadaşlarına topu buluşturamadıkları için  takım pozisyon bulmakta zorlandı. Tabi takımda sürekli aynı isimler yüksek performans verirken bu hafta olmadı, haftaya iyi oynar diye beklemekten çok zaman geçti. Bazı oyuncular hiç performans gösteremedi. Formdaki oyuncularda sallanınca 2 maçta 1 puan çıktı.

Malatyaspor karşılaşmasının ilk yarısını izlemeyen bir futbolsever hayatında kazandığı 45 dakika için mutlu olabilir. İki takımda açık vermemek için temkinli oynayınca ilk yarıyı durağan, ve neredeyse pozisyonsuz geçirdik. İkinci yarı M'Poku ile Rahmanovic oyunu hızlandırsa da kaliteleri skoru değiştirmeye yetmedi. Endri oynadığı en kötü maç olabilir. Bazı oyuncuların alternatifi olmayınca rakip önlem aldığında oyun kilitlenebiliyor.   

Bu arada eleştirdiğim Konyaspor lig ikincisi. Ancak takım daha iyisine yapabilecek iken daha azı ile yetinmek bana doğru gelmiyor. Mesela Sokol'un yanına bir pivot santrafor olsa takımın puanı daha farklı olabilirdi. 8 ve 9 numaraya iki iyi oyuncu alınırsa Konyaspor ikinci yarıda şu anki pozisyonunda olmaya devam edebilir.

Önceki ve Sonraki Yazılar