Çene ve yüz kemiği kırıklarının tedavisinde Konya farkı! 3 merkezden biri Konya

Çene ve yüz kemiği kırıklarının tedavisinde Konya farkı! 3 merkezden biri Konya

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, çene ve yüz kemiğinde kırıkları bulunan hastaları endoskopik müdahale ile iyileştiriyor.

A+A-

Trafik kazaları, yüksekten düşme ve yüze alınan darbe gibi çeşitli sebeplerle ortaya çıkan ve tedavisi bir hayli zor olan çene ve yüz kemiği kırıkları, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği ile Kulak, Burun ve Boğaz Kliniğinin ortaklaşa operasyonları sayesinde endoskopik (kapalı ve izsiz) yöntemle tedavi ediliyor.

Türkiye’de İstanbul, Ankara ve Konya gibi birkaç merkezde uygulanabilen yöntem, Akdeniz Bölgesi’nde bir ilk olma özelliği taşıyor. Bu yöntemle tedavi edilen hastalar, yüzlerinde hiçbir kesi izi olmadan ve sinir hasarına maruz kalmadan sağlığına kavuşabiliyor.

Konuyla ilgili ALKÜ Rektörlük Binası’nda basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Aslan, Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Seçkin Aydın Savaş ve Tıp Fakültesi Kulak, Burun ve Boğaz Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Gözde Orhan Kubat katıldı.

“ALKÜ tarihe not düştü"

Endoskopik tedavi yönetimini gerçekleştiren hocalara teşekkür eden Rektör Kalan, “Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Tıp Fakültemiz ile Sağlık Bakanlığımızın ortaklaşa çalıştığı bir kurumdur. Genç ve dinamik bir hastane olması hasebiyle hastanemiz bünyesinde bir takım yeni çalışmalar yürütülmektedir. Tıp Fakültemiz gün geçtikçe güçlenmekte ve yeni istihdamlar ile aramıza alanında başarılı hekimlerimiz ile cerrahlarımız katılıyor.

Bugün bir arada bulunmamızı mümkün kılan önemli bir hadise var, bunları sizinle paylaşmak istedik. Yanımızda çok değerli iki hekimimiz bulunmakta ve bugün bizlere yaptıkları operasyonla ilgili kıymetli bilgiler verecekler. Alanya özellikle motosiklet kazalarının yoğun yaşandığı bir yer. Keşke hiç yaşanmasa da bunlara gerek duyulmasa. Hocalarımız gerçekleştirdikleri operasyon ile yüzde kalıcı bir hasar bırakmadan kesi ve dikiş anlamında küçük bir kesi ile yani görünmeyen bir kesi ile endoskopik bir cerrahi müdahale gerçekleştirdiler.

Plastik cerrahisinde endoskopi uygulamalarının çok yaygın olmadığını biliyoruz. Özellikle Ankara, İstanbul’dan sonra Konya bu anlamada ön plana çıkıyor. Bu türden bir endoskopik operasyonun yapıldığı dördüncü merkez olarak Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarihe bir not düşmüştür. Bu bağlamda başta Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun desteklerini ifade etmemiz gerekiyor. Ben huzurlarınızda Sayın Başhekimimize, çalışanlarımıza ve özellikle de bu operasyonu gerçekleştiren cerrah arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.