Dursun Seyis

Dursun Seyis

Cizre Ve Benzeri Yerler !

A+A-
Şuna acaba kim hayır diyebilir?

Bir devlet düşünün. Bu devlet içinde bir gurup eşkıya, hain bu devletin düzenini değiştirmek, kendi çıkarlarına ulaşmak için isyan edecek, baş kaldıracak acaba bu devlet onlara ne yapar ?

Bir baba düşünün,
Bir ana düşünün,
Çocuğu isyankar olursa, belki kısa bir süre ona  ana-baba şefkati ile yaklaşır.Ancak bu yetmiyorsa ne yapar ?

Osmanlı  bu tür hainlerle, bu tür  ekmeksiz ve asilerle bölünmedi mi?
Osmanlı’nın en güçlü olduğu dönemlerde, belki o isyankârlar, asiler en rahat yaşamlarını sürdürdüler. Sonra ne oldu?
Merak edenler tarihi incelesin.
Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. İsyanlar vardı. Bastırıldı.

Şimdi bu ve buna benzerler yine hortladılar. Onların da başları mutlaka ezilecektir. Bu güçlü devlet çok alicenap, çok merhametlidir ama, bir patlarsa işte 7 düvel önünde duramaz. Cahiller, hainler, kalleşler bunu bilmiyorsanız sorun, sual edin.
Neden niçin nasıl sorularına bakmadan bu ilçe topyekûn terörist bir duruma nasıl geldi araştırmak lazım. Alman, İngiliz ve Mosad ajanlarının çalışmasını , orada Ortadoğu'da kurulacak Batı'nın İsrail in tetikçisi olacak yeni devlet kurmanın ülkemiz üzerindeki parçasıdır. Bütün bunları bir yana bırakalım bir ilçe özerklik ilan edecek , siperler kazacak örgüt yasaları uygulanacak , Sonrada ona kimse dokunmayacak !..
Öyle yağma yok.  Hem de çok geç kalınmış bir hareket. Demokrasi imiş, insan hakları imiş. Geçin bunları bir kalem…Sekiz gün değil seksen gün olmalıydı . O zaman bu ve benzer yerlerdeki hainler hanyayı, Konya’yı öğrenecekler. Masum halk diye bir şey olamaz Cizre ve buna benzer yerlerde.
Lut Kavmi helak olurken yüz bin kişi teveccüh namazı kılıyordu ama Allah bu yüz bin kişi bu günahkârları Islah etmediği için onlarda buna müstahak demiştir. Mesele Kürt -Türk meselesi değildir.  Cizre Türkmenlerden oluşan bir ilçe olsa devlete baş kaldırsa devlet aynı şekilde davranırdı ve davranmalıydı. Devletin bekası bunu gerektiriyorsa o yapılmalıydı. Osmanlı padişahları devletin bekası için kendi öz evladını feda etmiştir. Bazı basın organlarının teröristlerin avukatlığına soyunması, insan hakları havarisi kesilmesi çok acı . Elektrik kesiliyorsa kesilmeli nasıl olsa kaçak kullanıyorlar. Herkes bu ülkenin ekmeğini yediği kadar bedelini ödemelidir.
Devletimizi, güvenlik güçlerimizi ve bu kararı alanları alkışlıyorum. Adam gibi devletine, milletine, bayrağına bağlı olarak yaşayacaklarsa ne ala, yoksa temizlik daha etkin yapılmalıdır. Sadece Cizre ile sınırlı kalmamalıdır.Devlete baş kaldıranın kimliği, adı- sanı ne ise başı ezilmelidir.
Leyla Zana  “PKK’lıları vurmaktan vaz geçmezseniz, ölüm orucuna başlıyorum” demiş. Hay hay, hay. Bizce mahsuru yok. Bir eksik olur.
Dünyanın hiçbir yerinde polis, asker, öğretmen ve masum insanları kahpece, haince öldürüp “ Biz barış istiyoruz” diyen şerefsiz hainler yoktur. 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.