Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış Beyşehir’de

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış Beyşehir’de

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, Beyşehir’de Yaka Manastır Mesire Alanı’nda düzenlediği toplantıda Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehir’de faaliyet gösteren sivil toplum örgütü temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

A+A-

Mustafa Akış, Başkan Adil Bayındır ile Beyşehir ve bölgesine, kurduğu istihdam sahaları ile özellikle eğitim alanındaki yatırımlarıyla ön plana çıkan hayırsever işadamları Ali ve Kamil Akkanat kardeşlerin de aralarında bulunduğu toplantıda sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle Beyşehir’in meseleleri ile ilgili istişarede bulunurken, aynı zamanda aktarılan talepleri de dinledi.

Tertip edilen toplantı için Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış’a; hakkıyla, yüreğiyle, inancıyla Beyşehir sevgisiyle yaşayan ve Beyşehir’in sorunlarına hiçbir zaman kayıtsız kalmadığı için teşekkür eden Başkan Bayındır, “Ne zaman Beyşehir’e hizmet için yanına gitsek yada ulaşsak, Sayın Başdanışmanımızın heyecanlandığını biliyor ve desteğini görüyoruz. Onlar bizim uzanan dallarımız, Ankara’da ki elimiz kolumuz, onlarla gurur duyuyoruz.” Dedi.

Öte yandan Başkan Bayındır, kurduğu istihdam sahaları ve özellikle eğitim alanındaki yatırımları ile tanınan hayırsever işadamları Ali ve Kamil Akkanat kardeşlerin Beyşehir için önemini belirterek şu açıklamalarda bulundu:

“İvriz Öğretmen Lisesine kamyon kasasında gittiği günleri unutmayan! Her zaman ve her yerde Şehrim! diyerek memleketinin insanına iş veren, aş veren, tevazu ve gönül adamı Ali ağabeyim ile Gölkaşı Mahallesinin (eski adıyla Kıstıfan) karşısındaki alana ilk gittiğimizde; burası kalkan dikenlerinin olduğu, yılanların cirit attığı ve kayalarla kaplı bir alandı. Onun; ecdadından, anasından, atasından Allah bin kere razı olsun! Benim değerli ağabeyim, bu toprağın insanının ekmek kapısını ben açarım diyerek, 1500-2000 kişi işçi kapasiteli Beyteksi kurdu. Kamil kardeşimde abisinin yolunda aynı anlayış ile bu şehrin camisinde, okulunda, her yerinde var. Bunlar kolay şeyler değil. Yüce Yaradan, ‘malı istediğime, ilmi ise isteyene veririm’ diyor. Yaradanıma şükürler olsun ki böyle değerli kişileri, ‘şehrinden hiçbir şey almadan, ben bu şehre veririm!’ diyenleri bu şehre vermiş."

Başkan Bayındır, “Beyşehir’in hedefleri Anamas Dağı kadar büyük! ”

Başkan Bayındır toplantıda yaptığı açıklamada Beyşehir’in hedeflerinin büyük olduğunun altını çizerek, bu şehrin değerleri ile hep birlikte olacaklarını belirtti.

Akış, “Beyşehir’de beraberliğimizi devam ettireceğiz.”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış ise toplantıya katılan herkese teşekkür ederek, bu ziyaretleri birlik ve beraberliğimiz adına zaman zaman devam ettireceğiz diyerek, “Zaman zaman bir araya gelip böyle kahvaltılı toplantılar yapıyorduk. Koronavirüs salgını nedeniyle de uzun süredir bir araya gelememiştik. Bu vesile ile hem bir hasret giderelim, Sıla-i Rahim yapalım, hem de sizlerle birlikte olalım, dertleşelim, sohbet edelim istedik. Beyşehire hizmet boynumuzun borcu  ne gerekirse yapılır" dedi.

Akkanat “Beyşehir’de Kendimi Cennette Gibi Hissediyorum! ”

Kurduğu istihdam sahaları ve özellikle eğitim alanındaki yatırımları ile tanınan hayırsever işadamı Ali Akkanat ise toplantıdan duyduğu memnuniyeti şu şekilde ifade etti:

“Adil Bayındır 1977’den beri benim başımın belası, benim için çok kıymetli ve değerli bir dostum. Daha önceki dönemlerde çok çalıştı çok uğraş verdi. Allah ona tekrar Beyşehir’de görev yapmayı nasip etti. O benim için o kadar değerli ki; geçmişte de o olmasaydı ben Beyşehir’e yatırım için gelmezdim. Ben hepinizden, hep birlikte Beyşehir için çalışmanızı istiyorum. Hepinizle gurur duyuyorum. Amacım Beyşehir’den yeni sanayicilerin çıkmasıydı, bu noktada şuan çok iyi gidiyoruz. Beyşehir’i çok seviyorum, Allah’ın yarattığı bu doğada kendimi cennette gibi hissediyorum."

Mustafa Akış’ın ilçede son ziyaret adresi ise Beyşehir Belediye Başkanlığı oldu.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.