Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konya'nın toprakları ve ürünleri daha bereketli olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konya'nın toprakları ve ürünleri daha bereketli olacak

Konya Ovası Sulaması 1. 2. ve 3. Kısım Sulamaları Hizmete Alma Töreni'ne canlı bağlantıyla katılan Erdoğan, "Ülkemizin tarım potansiyelini sonuna kadar değerlendirmekte kararlıyız." dedi.

A+A-

Konya Ovası'nda sulama başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konya'da düzenlenen programa video konferans ile katıldı.

Programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizde son yıllarda hayata geçirdiğimiz pek çok dev projenin fikir babası olan Abdülhamid Han, Konya Ovası sulamasının da temellerini atan kişidir.

Bu yıl sonunda su tutmaya başlayacak Bozkır ve Avşar barajları sayesinde Toroslar'dan getirdiğimiz suyu ovamızda en verimli şekilde kullanma imkanına kavuşacağız.

Ülkemizin tarım potansiyelini sonuna kadar değerlendirmekte kararlıyız.

"Konya'ya ilave olarak diğer illerimizde de 15,5 milyon dekar arazinin sulanmasını hedefliyoruz." dedi.

"Türkiye kendi ihtiyacını karşılamanın ötesinde üretim gücüne sahip bir ülkedir"

Salgın dönemiyle ilgili Erdoğan, "Pek çok ülkede raflar boş kalırken temel ihtiyaçlar karşılanamazken ülkemizde hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadık, çünkü Türkiye kendi ihtiyacını karşılamanın ötesinde üretim gücüne sahip bir ülkedir." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yaşadığımız tecrübe, bize tarım sektöründeki projelerimize çok daha sıkı sarılmamız gerektiğini göstermiştir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Gençlerimizin ve kadınlarımızın tarım sektöründe daha etkin olmaları için özel destek programları geliştirdik." dedi.

Erdoğan, Konya Ovası Sulama projesiyle ilgili şunları söyledi:

"Projenin diğer kısımları da peyderpey tamamlandığında Konya'da su ile buluşturacağımız toprak büyüklüğümüz 11 milyon dekarı bulacaktır. Bu proje ile Konya'nın toprakları ve ürünleri daha bereketli olacak

Su medeniyettir. Projemiz hayırlı olsun. Tüm Konya'ya en kalbi selam, saygı ve sevgilerimi gönderiyorum. Kalın sağlıcakla."

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.