Çumra Cuma Grubu 190 gün sonra tekrar buluştu

Çumra Cuma Grubu 190 gün sonra tekrar buluştu

Çumra Cuma Grubu, 190 gün sonra Konya’da Dr. Mustafa Güçlü’nün malikânesinde bir araya gelerek hasret giderdi ve “Bizi tekrar kavuşturan Allah’a şükürler olsun” niyazında bulundu.

A+A-

Çumra’da 35 sene önce Dr. Ömer Yıldırım ve bürokrat Ali Altuntaş’ın öncülüğünde oluşan Çumra Cuma Grubu, koronavirüs salgınından dolayı, en son toplandıkları 28 Şubat 2020 Cuma gününden beri aradan geçen 190 gün sonra 4 Eylül 2020 Cuma günü birbirlerine kavuştu.

Dr. Mustafa Güçlü’nün Sille’deki malikânesinde biraraya gelen Çumra Cuma Grubu, altı ay sonra yüz yüze gelerek hasret giderdiler. Daha önce on beş günde bir Cuma günleri Çumra ve Konya’da yemek sofrasında toplanarak sohbet ettiklerini ifade eden Çumra Cuma Grubu başkanı Dr. Ömer Yıldırım, “Koronavirüs illetinden dolayı aylarca arkadaşlarımızdan ve dostlarımızdan ayrı kaldık. Ben Umre’den yeni dönmüş ve 14 gün bir yurtta karantina altında tutulmuştuk. Altı ay sonra guruptaki arkadaşlarıma hurma ve zemzemi yeni ikram ediyorum. Rabbim bizi, cümlemizi bu korona ateşinden ve belasından kurtarsın. Ölenlerimize rahmet, hastalarımıza da şifa versin” dedi.

“Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”

Fiziki mesafeye dikkat edilerek gerçekleşen toplantıda, birbirleriyle altı aydır yüz yüze görüşemeyen gurup üyeleri, sohbette fıkra ve hikâye anlattıktan sonra birbirlerine hal hatır sorarak sağlık, sıhhat, afiyet dileklerinde bulundu. Grubu kendi evinde biraraya getiren Dr. Mustafa Güçlü de, Koronavirüs’ün aile hayatı başta olmak üzere pek çok alanda değişikliklere yol açtığını, insanî ilişkiler ile sosyal münasebetleri zayıflattığını dile getirdi.

Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağına dikkati çeken Dr. Güçlü, “Korona’dan önce 15 günde bir dönüşümlü olarak evlerde toplanıyorduk. Korona’dan sonra aylarca toplanıp da sohbet bile yapamaz olduk. Herkes evlerine ve kendi haline çekildi. Dünyada sanki maskeli bir oyun oynanıyor. Allah, hakkımızda hayırlısını versin. Devamlı uyanık olmalı ve basireti elden bırakmadan ferasetli hareket etmeliyiz. Bu korona sürecinden ders ve ibret alanlardan olmalıyız. Dostlukları ve arkadaşlıkları devam ettirmeliyiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.