1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Dananın Kuyruğu !..
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Dananın Kuyruğu !..

A+A-

Evet dananı kuyruğu kapacakmı, kopartılacak mı bilmiyorum ama, bu işin bitirilmesi lazım. TBMM’de çoğunluğun bu ülkenin, bayrağın, milletin, dinimizin, ülkemizin hayrına çalıştığına inanmak istiyorum.
Bunun için de bu işin bitirilmesini istiyorum.

Zaman zaman AK parti, zaman zaman CHP, zaman zaman MHP ve hatta HDP ayrı ayrı veya koro kalinde bunu seslendirirler.

“Getirin şu dokunulmazlıkları kaldıralım!”

Haydi bakalım.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da aralarında bulunduğu 5 HDP’li milletvekilinin ‘dokunulmazlıklarının kaldırılmasını’ içeren fezleke Meclis Başkanlığı’na ulaştı.

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş, Van Milletvekili Figen Yüksekdağ, Hakkari Milletvekili Selma Irmak ve Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in Yasama
Dokunulmazlıklarının Kaldırılması Hakkında Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Başkanlığı tarafından Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi.

Dosyalar, "gelen kağıtlar" içinde de yer aldı.Bu dosyalar ile birlikte Meclise gelen dokunulmazlık dosyası sayısı 453'e ulaştı.TBMM’de vekil sayısı 550’nin biraz altında. Bakıyorum da, hemen hepsinin bu
konuda dosyası var. Bunlar için iddia var. Türkiye’de Meclis çalışıyorsa, dokunulmazlıkların kaldırılması isteniyor ve vekillerin aklanması isteniyorsa bu iş yapılmalıdır.

Yalnız” kazın ayağı” öyle görünmüyor.

Bu dosyaların meclise gelmesiyle sızan haberlere göre iktidar partisinde çatlak meydana getirdiği bildiriliyor. Bu dosyalar için AK parti bugün iki önemli toplantı yapacak.CHP’nin Anayasa mutabakat
masasına oturmama kararının ardından, bundan sonra nasıl bir yol izleneceği konusunu karara bağlayacak olan AK PARTİ, HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıkları konusunda da kesin kararını verecek.
Ancak sızan haberlere göre Parti içerisinde dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda fikir ayrılığı yaşanıyor.MHP’den tam ve net bir cevap gelmediğinden AK parti’de son karar bugün belli olacak.

MHP’de ikna edilmezse AK PARTİ kendi “B Planını” devreye sokacak. Kendi hazırladığı anayasa metnini Meclis’e sunacak.

HDP’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “kaldırılmalı” dediği dokunulmazlıklar konusunda Başbakan Davutoğlu’nun ise, “izlenecek yol bu değil” dediği ve
karşı çıktığı sızan haberler arasında. AK parti içinde HDP’lilelrin hepsinin mi, yoksa bazılarının mı dokunulmazlıklarının kaldırılması netlik kazanamadı.
AK PARTİ’DE “26. Dönem gelen fezlekeler incelensin” diyen de tamamı için hazırlık komisyonları kurulsun diyen de var.
Bütün bunlara rağmen hainler, hala hainliklerini sürdürmektedir.
HDP'li Siirt Belediyesi, İdil'de öldürülen terörist için taziye evi açtı. HDP'liler terörist için dua etti.Lafın özü şu ki, kimse kıvırmasın.
Eğer dokunulmazlıklarla ilgili iddialar, dosyalar ve fezlekeler varsa bunun gereği yapılmalıdır. Kimse mazeret üretmesin. Bu ülkede, bu mecliste pislikler temizlenmelidir. Bunun için ben buradan teklif ediyorum. Mecliste yapılacak dokunulmazlık oylaması TRT kanallarından canlı olarak verilmeli ve millet kimin ne olduğunu görmelidir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.