Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ile mitinge katılacak

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ile mitinge katılacak

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un televizyon programında sarf ettiği sözlere tepki göstererek, “Millete ayar vermek haddin değil. Cesaretin varsa gel buyur Konya’da konuş” dedi.

A+A-

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdulkadir Özöğür, AK Parti Meram İlçe Başkan Yardımcısı Halil İbrahim İçer, Meram Belediye Meclis Üyesi Fahri Eken ve AK Parti teşkilat mensupları Gazetemizin Sahibi Yusuf Gürbüz ve Yazı İşleri Müdürü Dursun Seyis’i ziyaret ederek, referandum ve gündem hakkında görüş alışverişinde bulundu. Referandum çalışmaları hakkında konuşan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini ve en yüksek evet oyu almak için çalıştıklarını belirtti. 16 Nisan ile birlikte vesayetin tamamen ortadan kalkacağını ifade eden Baloğlu, “16 Nisanla birlikte vesayette sona erecek. Kendini devletin sahibi olarak gören bazı kişi ve kurumların tutunacak dalı kalmayacak ve söz sadece milletin olacak” diye konuştu.

SİZ ÖNCE KOKAN İZMİR KÖRFEZİNİ TEMİZLEYİN

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmanın oldukça talihsiz bir açıklama olduğuna dikkat çeken Baloğlu, kendilerini denize dökmekle tehdit eden Bozkurt’a, “Siz önce pis kokan İzmir Körfezini temizleyin, ondan sonra gelip konuşun” dedi. Millete ayar vermenin haddi olmadığını vurgulayan Baloğlu, “Bu millete ayar vermek senin haddin değil. Cesaretin varsa buyur gel Konya’da, Zafer meydanında ya da Mevlana meydanında konuş ve bunları söyle. Malum bir televizyon kanalında 150 tane fanatik toplayarak ahkam kesiyor. Bizim dedelerimiz kurtuluş savaşında savaşırken bazıları o cephelerden kaçıyordu. Maalesef CHP’de halkın hiçbir değeri yok. 1 oy dahi alsalar kendilerini bu ülkenin sahibi zannediyorlar ama yanılıyorlar. Bu ülkenin gerçek sahibi 16 Nisan’da millet olacak. Biz milletvekiliyiz. Halkımızı temsil ediyor. Böyle konuşmalar bize yakışmaz. Temiz bir siyaset yaparak bizden sonra gelecek olan kardeşlerimize ve gençlerimize örnek olmamız gerekiyor.”

DEVLET DOĞUYA ŞEFKAT ELİNİ GÖSTERDİ

Hakkari, Şırnak, Mardin gibi Doğu illerinde devletin her türlü imkanlarını seferber ederek vatandaşlara şefkat elini gösterdiğini dile getiren Baloğlu, hain terör örgütlerinin 16 Nisandan sonra doğudaki hiçbir vatandaşa zorla bir şey yaptıramayacağını ve değil terör örgütü, terör örgütünün emaresi dahi kalmayacaktır dedi. Doğu’daki vatandaşlarında gerçeği gördüğünü aktaran Baloğlu, “Devletimiz birkaç yıl öncesinde doğuya yatırım ve destek noktasında eksikti. Ama artık eski Türkiye yok. Her türlü imkanı Doğu’ya da veriyoruz. Fiziki, sosyolojik ve lojistik olarak eksik bırakmayacağız. Doğu’daki vatandaşlarımızda terör örgütlerinden kurtularak devletin şefkatli elini gördü. Vatandaşlarımız orada gerçeği gördü. Avrupa’nın Türkiye üzerinden oynadığı oyunları gördü ve 16 Nisan’da da gereğini yapacaktır” şeklinde konuştu.

DAVUTOĞLU KONYA’DA

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’nun dün itibariyle Konya’ya geldiğini belirten Baloğlu, 14 Nisan’da yapılacak olan Konya mitingine de katılacağını ifade etti. Baloğlu, “Dün Sayın Davutoğlu, uçakla Konya’ya geldi. İnşallah referandumda desteğini aldık ve 14 Nisan’da Konya’da yapılacak olan mitinge katılacak” diye konuştu. AK Parti içerisinde FETÖ terör örgütüyle ilişkili kimsenin olmadığını kesin bir dille belirten Baloğlu, “İçimizde FETÖ terör örgütüyle ilişkili hiç kimse yok, kalıntısı dahi yok. Biz bu illegal yapıyla sonuna kadar savaşacağız ve ülkemizde kalıntısı kalmayana kadarda devam edeceğiz. Devletimize böyle illegal yapıların sokulmaması ve aynı senaryoların tekrar yaşanmaması için üst düzey güvenlik önlemleri alıyoruz. 16 Nisan’dan sonra ülkemiz adına her şey çok daha farklı ve güzel olacak”dedi.

Etiketler :
Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ile mitinge katılacak

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ile mitinge katılacak

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ile mitinge katılacak

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.