Eğitim-İş Konya: Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs aşısını mı buldu?

Eğitim-İş Konya: Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs aşısını mı buldu?

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) eğitim-öğretim seminer çalışmalarını, görevli yönetici ve öğretmenlerin katılımıyla okullarda yapılması kararına tepki gösterdi

A+A-

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) eğitim-öğretim seminer çalışmalarını, görevli yönetici ve öğretmenlerin katılımıyla okullarda yapılması kararına ilişkin, “Online karar alınan seminer çalışmaları şimdi neden okullarda yapılmak istenmektedir? Yoksa Milli Eğitim Bakanlığı korona virüs aşısını mı buldu?” dedi.

Yiğit, yaptığı açıklamada, “MEB 2020-2021 eğitim-öğretim yılı seminer çalışmalarını 24-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerimizin katılımıyla okullarımızda yapılmasına karar vermiştir. Korona virüs vaka sayıları bu derece artışa geçmişken, alınan bu kararın bilimsellikten uzak olduğu tartışmasız bir gerçektir” ifadelerini kullandı. 

“2019-2020 yaz seminer çalışmaları 22-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmesi düşünülürken ülkemizdeki vaka sayıları nedeniyle online olarak yapılmasına karar verilmiştir” diyen Yiğit, sözlerini şöyle sürdürdü: “22 Haziran'da koronavirüs tablosu hasta sayısı 1212‘lerde iken, online yapılan seminerler, şimdi ne değiştide okullarda yüz yüze yapılıyor. Yoksa Milli Eğitim Bakanlığı korona virüs aşısını mı buldu?” 

Konya Valisi Vahdettin Özkan’a açık çağrıda da bulunan Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Yiğit, “Buradan Konya Valimiz sayın Vahdettin Özkan’a açık çağrımızdır; Milli Eğitim Bakanlığı’nın almış olduğu bu karara rağmen seminer çalışmalarının Konya'mızdaki vaka sayılarını da gözönüne alarak online şekilde yapılması en sağlıklı karar olacaktır. Eğitim-İş olarak önceliğimiz öğrenci ve öğretmenlerimizin sağlığıdır” şekline konuştu.

ŞEYMA BIYIKLI

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.