Ereğli Belediye Başkanı Oprukçu’dan CHP’ye iade-i ziyaret

Ereğli Belediye Başkanı Oprukçu’dan CHP’ye iade-i ziyaret

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’na iade-i ziyerette bulunarak CHP İlçe Başkanı Veysel Gönülal ve Yönetimi’ne teşekkür etti

A+A-

CHP Ereğli İlçe Başkanlığı’nda bir konuşma yapan Başkan Oprukçu: “Tabi bu geç kalmış bir ziyaret. Bağımsız olduğumuz dönemde yoğun bir stresin yaşandığı bir tabloda CHP İlçe Başkanımız ziyaretimize vekilleriyle birlikte birkaç kere geldiler, bu anlamda kendisine ve CHP Yönetimi’ne çok teşekkür ediyorum. İade-i ziyaret için programladığımız bir süreçte de malumaliniz bir Covid süreci yaşadı ülkemiz, bu süreç dolayısıyla hani hemşerilerimize “evde kal” dediğimiz bir süreçte toplantıya vesile olacak ziyaretleri yapmamızın doğru olmayacağını değerlendirdiğimiz için gecikmiş bir ziyareti yapıyoruz” ifadelerini kullandı. 

“EREĞLİLİ OLAN HER İNSANIMIZA TÜM VARLIĞIMIZLA SAHİP ÇIKTIM”

Başkan Oprukçu: “Biz vakfedilmiş bir ömrün geri kalanını şehrimize ve hemşerilerimize hizmet edebilmek bakımından bağımsız olarak yola çıkmıştık. Yerimiz, yurdumuz öteden beri belli bizim yani ülkücü bir kimlikte, Türk Milliyetçisi olan bir insan olarak yetişmiş, ömrünü davasına adamış, memleketine, hemşerilerine adamış bir insan olarak yaşanan süreçte kimi şeyler üzüntü kaynağımız oldu ama biz ne kadar kaçtıysak hemşerilerimiz bizi o kadar kovaladılar. Çünkü hemşerilerimiz öteden beri bilirler biz hiçbir siyasi parti gözetmeksizin Ereğlili olan her insanımıza gecemizde gündüzümüzde maddi, manevi tüm varlığımızla sahip çıktık. Cumhuriyet Halk Partisi’ne de öteden beri saygı doluyum. Ama gelinen noktada neticede Atatürk’ün yani kurucu iradenin sahibi olan Atatürk’ün kurduğu daha doğrusu temsilcisi hüviyetinde iki tane siyasi partinin var olduğuna inanırım ben. Birisi CHP birisi de MHP’dir diye düşünürüm ve bilirim. Ve ben Sayın Devlet Bahçeli Bey’in yakinen tanıyan, ona kırk küsür yıldır yol arkadaşlığı yapan bir insan olarak da onun ne kadar Cumhuriyet’in kurucu iradesine sadık olduğunu ben bilirim. Öyle algılanmayabilir, farklı değerlendirilebilir, siyasi mülahazalarla tenkit edilebilir duruşu ama Milliyetçi Hareket Partisi’nin lideri Sayın Devlet Bahçeli için Hüseyin Oprukçu’dan daha önemli olan Türk Devleti’nin ve Türk Milleti’nin Anadolu’daki bekasıdır” şeklinde konuştu. 

ESERLERİMLE BİRLİKTE BEN EREĞLİ'DE VARDIM”

Başkan Oprukçu şu ifadelerle konuşmasını sonlandırdı: “Onun ötesinde şu ana kadar yaptığımız hizmetleri, ortaya koyduğumuz samimi çaba ve gayreti çıkıp basın huzurunda ya da reklamlarla, benzeri manada televizyonlar aracılığıyla falan hiç kullanmadım. Muhtelif televizyon kanallarından, ulusal ya da yerel televizyon kanallarından beni programa davet edenlerin hiçbirine evet demedim. Niye şova gerek yok, sözüm ona kimi kendini medya mensubu sayan ve sanan zavallılar birilerinin haysiyet cellatlığına soyunup birilerine çamur atmak suretiyle Hüseyin Oprukçu’yu kirletebileceklerini falan değerlendiriyorlarsa yazık. Sayın başkanım ben hiç kimsenin parasıyla siyaset yapmadım hiç kimseye de bu anlamda borçlu değilim. Maddi manada diyorum ama manevi manada Ereğli halkı benim onurumun kurtuluşuna vesile oldu Ereğli halkına ve Ereğli’ye çok şey borçluyum. Bu manada sizlerin anlayışına desteklerine teşekkür ediyorum Allah razı olsun. Sizlere de başarılar muvaffakiyetler diliyorum”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.