Ereğli Hortu Ortaokulu ortak değerleri aktarmaya devam ediyor

Ereğli Hortu Ortaokulu ortak değerleri aktarmaya devam ediyor

Konya’nın Ereğli ilçesinde bulunan Hortu Ortaokulu AB Bakanlığı'na bağlı Ulusal Destek Servisi tarafından yürütülen eTwinning kapsamında uyguladığı 'Think, Design, Play, Edit' projesiyle değerler eğitimi konularını senaryolara dönüştürüyorlar.

A+A-

Proje ile ilgili Bilişim Teknolojileri öğretmeni Burcu Danışık Şen Ekim ayında bu projeye başladıklarını, Romanya ve Azerbaycan’daki öğretmenlerle beraber ortak çalışma ve işbirliğiyle projeyi yürüttüklerini söyledi. Proje kapsamında öğrencilerin anketle belirlediği değerleri sırasıyla ele aldıkları, yardımseverlik, saygı, temizlik ve mutluluk-güven değerleriyle çalıştıklarını söyledi. Aylık belirlenen değerle ilgili öğrenciler senaryolarını hazırlıyor, kendi hazırladıkları senaryolarını sahnelediklerini ifade etti. Uzaktan eğitim sürecinde de projelerine devam ettiklerini söyleyen Burcu Danışık Şen covid – 19 salgını dolayısıyla temizliğin önemi, internette nasıl güvende olurum ve mutlulukla ilgili videoları ülke takım çalışması yaparak ortak bir ürün oluşturduklarını ifade etti. 

Okul Müdürü Fahri User akademik başarının yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerinin önemini vurguladı. Öğrencilere çağımızın gerekliliği olan 21.yy becerilerini de aktarmaya çalıştıklarını söyledi. Önümüzdeki seneye daha büyük hedeflere ulaşmak için çalışacaklarını belirtti.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum