Gelecek Partisi Konya İl Kongresi'ni yaptı

Gelecek Partisi Konya İl Kongresi'ni yaptı

Gelecek Partisi Konya İl Teşkilatı 1. Olağan İl Kongresini gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen kongrede Hasan Ekici başkanlığında oluşturulan il teşkilatı delege oylarının tamamı ile göreve getirildi.

A+A-

Kongreye katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi’nin henüz 7 ay önce kurulmasına rağmen programıyla, ilkeleriyle, değerleriyle, kadrolarıyla ve gösterdiği performansla ülkemizin en güçlü, en köklü partilerinden birisi olacağını ispatladığını vurguladı.

Davutoğlu “Bu kısa süre içinde, pandemi şartlarına rağmen 67 ilde ve 343 ilçede örgütlendik; Konya ile birlikte 8 il ve 163 ilçe kongremizi tamamladık. Bu tempomuzu hızlandırarak sürdüreceğiz. Yarın da İstanbul il kongremizi gerçekleştireceğiz inşallah. Önceliğimiz, hedefimiz insan onurunun korunmasıdır. Gelecek Partisi’nin en önemli derdi ayrım gözetmeksizin 83 milyon insanımızın tamamının hakkının ve hukukunun korunmasıdır. Tek bir davamız ve siyasi gayemiz vardır, bu dava insan onuru davasıdır’ ifadelerini kullandı.

‘Mayıs 2016’da AK Parti içerisinde başlatılan anti-demokratik süreçten bu yana ülkemizde vatandaşımızın yaşam kalitesi düşmüştür. İşi aşı ciddi şekilde azalmıştır, paramız pul olmuştur. Hukuk devletini mumla arar hale geldik, adalet yerlerde sürünmektedir. Asgari liyakat ve ciddiyet artık bu hükümetin tamamen gündeminden çıkmıştır. Bugün ne yaptığını bilmeyen, her gün başka bir yanlış karara imza atan, bürokrasinin çöktüğü, devletin tıkandığı, demokrasinin işlemediği bir haldeyiz’ diyen Genel Başkan Davutoğlu Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini de eleştirerek  ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi devam ettiği sürece Türkiye’de kaliteli, şeffaf ve denetlenebilir bir yönetim mümkün olmayacak. Bu sisteme geçildiğinden beri; milletimizin ekmeği küçüldü, işsizlik tavan yaptı, enflasyon rekorlar kırdı. Ülkenin bu sistemle refaha uluaşması mümkün değil’ dedi.

Ülkenin ekonomik kriz içinde olduğunu hatırlatarak, bu noktada Bahçeli’nin Erdoğan’a katkı verebileceğini dile getiren Davutoğlu, Cumhur İttifakı’na “Bahçeli’den rica ediyoruz. Lütfen 2001 kriziyle ülkemizin yaşadığı felaketi Erdoğan’a ve ekonomi yönetimine anlatsın ve uyarsın. Bu işin artık bu ciddiyetsizliği kaldırmayacağını, daha önce kuralsızlığın, hukuksuzluğun ve yolsuzluğun ülkeyi nasıl bir felakete sürüklediğini birinci ağızdan anlatsın. ‘Biz batırdık, siz batırmayın’ desin” önerisinde bulundu.

“Bizim nihai aidiyetimiz Anadolu irfanına, hikmetine, ahlakına ve medeniyetine aittir. Bütün bu aidiyet unsurlarının merkez şehri de Konyadır” diyen Davutoğlu, gençlere, “Sizi sloganlar üzerinden hasım kılan ve kutuplaştırmaya çalışanlara karşı çıkın. Bilmediklerinize düşman olmayın ve bildiklerinizle yetinmeyin. Medeniyetlerin harman olduğu bir coğrafyanın çocukları olarak kendi klasiklerimize dayanın ama evrensel düşünceden hiç kopmayın” diye seslendi.

Yapılacak ilk seçimlerde Gelecek Partisi bayrağını Konya büyükşehir belediyesi başta olmak üzere 31 ilçenin tamamında dalgalandıracaklarını bildiren Ekici, yeni dönemde görevleri, pozisyonları değişse de Gelecek ailesinin kurucuları olarak omuz omuza yan yana hep birlikte Türkiye’nin aydınlık geleceğini inşa etmeye devam edeceklerini ifade etti.

davaa.jpg

ZAFER SAMANCI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.