1. YAZARLAR

  2. Ahmet Turan

  3. GELECEK PARTİSİ KONYA YÖNETİMİ BASINLA TANIŞTI
Ahmet Turan

Ahmet Turan

Yazarın Tüm Yazıları >

GELECEK PARTİSİ KONYA YÖNETİMİ BASINLA TANIŞTI

A+A-

Gelecek Partisi’nin Konya İl Başkanı Hasan Ekici’nin partisinin Konya kurucu il yönetim, denetim ve etik kurulu üyelerini basınla tanıştırdığı toplantıya bizde katıldık.

Toplantıda Hasan Ekici’nin yanında 26. Dönem Konya Milletvekili Ömer Ünal, Şırnak Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Ali Akmaz, Gelecek Partisi Disiplin Kurulu Başkanı Musa Arat, Selçuklu İlce Başkanı Osman Başaran ve Karatay İlçe Başkanı M. Emin Bozbulak gibi Konyalıların yakından tanıdığı isimler vardı.

Partinin kurucu il yönetim kurulu 50 kişiden oluşuyor. İl Disiplin ve İl Etik Kurulu’nda da  5’er üye var.

Yani listede 60 üyenin ismi var.

Başkan Ekici önce partisinin siyasi yelpazedeki görüş ve düşüncelerini paylaştı. Sonra da listede yer alan isimleri tek tek basınla tanıştırdı.

Ekici’nin “Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur” sözleriyle başlayan görüş ve düşüncelerinden bazı bölümleri şöyleydi.

“Gelecek Partisi temel hak ve özgürlüklerin korunduğu, ayrımcılıkların son bulduğu, adil ve müreffeh bir Türkiye vizyonu ile yola çıkmaktadır. Bu çerçevede partimizin temel amacı insan onurunun korunması ve yüceltilmesidir.

Demokratik bir yönetiminin esasını, temel hak ve özgürlüklerin bütün vatandaşlar tarafından eşit ve özgür bir biçimde kullanılabilmesi oluşturmaktadır. Siyaset yapımında yöntem ilkemiz, milletimizin her bir ferdini hiçbir ayrım gözetmeksizin partimizin doğal üyesi kabul eden kapsayıcılık ilkesidir.

Siyasi uygulama ilkemiz ortak akıl ve katılımcılıktır. Kamu yönetiminde en temel ilkelerimiz ehliyet ve liyakattir. Ekonomi alanındaki hedef ise verimliliği, üretkenliği ve gelir dağılımındaki adaleti sağlayacak sürdürülebilir kalkınmadır. Anayasa konusunda da 1982 yılından beri birçok değişiklik geçiren mevut anayasamız özgürlükçü ve çoğulcu bir yapıya kavuşamamıştır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini değil, her türlü vesayetten arındırılmış demokratik bir parlamenter sistemi savunuyoruz.”

Sorular bölümünde ise basın mensuplarının İş Bankası’nın CHP hisseleri ile ilgili sorusuna eski milletvekili Ömer Ünal cevap verdi. Ünal, “ Bu konu gündem değiştirmekten öteye geçmiyor” derken,  siyasi partiler yasası ile ilgili soruya da il başkanı Ekici, “Herkes şikayetçi ama bir türlü değiştirilmiyor. Biz milletin istediği vekillerin olmasını istiyoruz” şeklinde cevap verdi.

Ekici ayrıca Gelecek Partisi İl Teşkilatı’nın 7 Mart Cumartesi günü genel başkan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile açılacağını da duyurdu.

Biz vatanını ve milletini seven ilkelere sahip tüm siyasi partilere olduğu gibi Gelecek Partisi Konya il teşkilatına da hayırlı olsun dileğimizi ilettik.

Önceki ve Sonraki Yazılar