Gelecek Partisi Konya Yunak İlçe Başkanı belli oldu

Gelecek Partisi Konya Yunak İlçe Başkanı belli oldu

Konya’nın Yunak ilçesinde Gelecek Partisi İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.Seçim sonucunda Gelecek Partisi Yunak İlçe Başkanlığına Ömer yalçınoğlu seçildi.

A+A-

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan ve Konya İl Başkanı geçtiğimiz aylarda açıklanan Gelecek Partisi'nin Yunak ilçe başkanı Ömer Yalçınoğlu oldu. Pandemi tedbirlerinin gevşetilmesinin ardından teşkilatlanma ve saha çalışmalarına hız veren Gelecek Partisi, bir yandan kurucu il ve ilçe başkanlarını atamaya devam ederken öte yandan da kongre sürecini başlattı.

Gelecek Partisi, bugün Yunak ilçe 1.olağan kongresini gerçekleştirdi. Gelecek Partisi ilçe teşkilat binasında yapılan ilk kongre yoğun bir katılımla gerçekleşirken ilçe başkanlığına Ömer Yalçınoğlu seçildi.

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve divan başkanlığının oluşturulmasıyla başladı. Kongrede katılımcılara hitap eden ilçe başkanı Ömer Yalçınoğlu , “ Çıkmış olduğum bu kutsal yolda beni ve ekibimi yalnız bırakmayan siz Yunak’lı hemşerilerime teşekkürü borç bilirim. Öncelikli hedefimiz birlikte el ele verip önce Yunak’ımızı daha sonra Konyamızı ve Ülkemizi Genel Başkanımız Sn. Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde bu sıkıntılı süreçten çıkarmak için çalışacağız.”dedi.

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, ise “ülkemizin sorunlarının çözümü güçlü bir gelecek tasavvuruyla mümkündür. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Demokrat zihniyet, ortak akıl ve toplumsal uzlaşma temelinde, kuşatıcı bir siyasi vizyon, yetkin bir kadro ve rasyonel bir yönetim anlayışıyla sorunlarımızın tamamını çözüme kavuşturmak mümkündür. Gelecek Partisi temel hak ve özgürlüklerin korunduğu, ayırımcılıkların son bulduğu, adil ve müreffeh bir Türkiye vizyonu ile yola çıkmaktadır. Gelecek Partisi, Türkiye’yi taşıyacak özgürlükçü, demokrat, evrensel ve kadim değerlerimizden güç alan bir siyasal vizyonu sahiplenecektir. Partimizin amacı insana, zamana ve mekâna hakkıyla hitap eden kapsayıcı bir yenilenmeyi başlatmaktır” ifadelerini kullandı. 

Kongreye, Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici , il ve ilçe yönetimi ile davetliler katıldı.

ŞEYMA BIYIKLI

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.