Girişimci Buluşması ve Fuarı’na Cumhurbaşkanlığı himayesi

Girişimci Buluşması ve Fuarı’na Cumhurbaşkanlığı himayesi

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren girişimci ve işadamlarının iş birliğini sağlamak, girişimciliği desteklemek amacıyla genç girişimcileri yatırımcılarla buluşturacak olan Türkiye Girişimci Buluşması ve Fuarı, Cumhurbaşkanlığı Himayesi’ne alındı.

A+A-

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan Girişimci Buluşması VE FUARI ’nın Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülmesine ilişkin yetki belgesinin onaylandığını ifade eden Girişimci İşadamları Vakfı Şube Başkanı Fatih Ceylan, “Üreten, geliştiren ve yeni fikirlere destek veren yeni dönem Türkiye’sinde, düzenlediğimiz girişimci buluşmaları önemli bir yere sahip. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan organizasyonun, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından destek ve himaye edilmesi bizleri çok mutlu etti. Girişimci buluşmalarında; 300 girişimci, 100 firma ve 30.000 katılımcı ile girişimlere fayda sağlamayı ve sektörde öncü girişim sahiplerin deneyimlerini katılımcılara aktararak yerli ve milli girişimciliği güçlendirecek, girişimcilik ekosistemine katkı sunmayı hedefliyoruz. Konya’daki bu büyük buluşmaya Cumhurbaşkanlığımızın yanı sıra, Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, KOP, KOSGEB, MEVKA, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası ve Konya Teknik Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi de büyük destek veriyor” dedi.

Girişimcilik alanı için bir milat olacak organizasyonun, 30 Eylül/1-2 Ekim 2020 tarihinde Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileceğini ifade eden GİV Konya Şube Başkanı Fatih Ceylan, organizasyon sayesinde start-uplar, üniversiteler, teknoparklar ve Ar-Ge merkezlerinden girişimcilerin projeleri ile yatırımcılar ve iş adamaları aynı platformda buluşacağını vurguladı.

Türkiye Girişimci Buluşması ve Fuarı’nın, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirileceğini ve bu anlamda çok değerli olduğunu kaydeden Şube Başkanı Ceylan, “Yaklaşık 300 girişimcinin katılacağı etkinlikte girişimciler 3 gün boyunca ürünlerini, hizmetlerini ve fikirlerini yatırımcı ile buluşturacak. Alanında duayen firmaların stantları, zirve programı, B2B görüşmeleri, girişimcilik kongresi ve 8. GİV Girişimcilik Ödül töreni program kapsamında yer alacak. Çok çeşitli başlıklar altında düzenlenen oturumlarda konunun uzmanları, iş ve sanayi dünyası temsilcileri, akademisyenler ile kamu kurum yetkilileri ziyaretçilerle bir araya gelecek. Sektörün büyük şirketleri ve uzmanların, projelerinizde fark ve etki oluşturmasına yardımcı olacak ilham dolu deneyimleri, tavsiyeleri derinlemesine inceleme fırsatı yakalanmış olacak” diye konuştu.

ÖDÜLLER DE VERİLECEK

Türkiye Girişimci Buluşmasında, birçok ödül de sahiplerini bulacak. Girişimciliği destekleyerek başarılı girişimcilerin ödüllendirildiği GİV - Girişimcilik Ödülleri bu yıl, GİV Özel Ödülü, Kurumsal Girişimcilik Ödülü, Yeni Girişimcilik Ödülü, Üniversite Girişimcilik Ödülü, Kamu Yönetimi Ödülü, Akademisyen Ödülü, E-Ticaret Ödülü ve Proje / Fikir Ödülleri (Para Ödülü) olmak üzere 9 kategoride yeni sahiplerini Girişimci Buluşmaları’nda bulacak. Başvurular www.turkiyegirisimcibulusmasi.com adresinden devam devam ediyor ”diye konuştu.

Pandemi sürecinde Girişimci Buluşması ve Fuarı’nın tarihinde bir değişiklik olup olmayacağı ile ilgili bilgiler de veren Ceylan, “Önümüzdeki günlerde buluşmanın tarihinde herhangi bir değişiklik olup olmayacağını kamuoyu ile paylaşacağız” diyerek, fuarın gelen gelecek yıla ertelenebileceği sinyalini de verdi.

HATİCE KARAKUŞ

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.