Dursun Seyis

Dursun Seyis

Gülermisin, Ağlarmısın ?

A+A-

Öyle bir garip dünya’da yaşıyoruz ki, insan bazı olayları ve bazı yapılanları görünce şaşırıyor, küçük dilini yutacak gibi oluyor.
Kimi insanlar gerçeklerden kaçıyor,
Kimisi “deve kuşu “ gibi gerçekleri görmemek için kafasını kuma sokuyor.
Halbuki, bir atasözümüz var:
“ Gerçekleri kabul etsek te, etmesek te değişmez ve gerçek zehirden acıdır”
Bir araştıra bazı gerçekleri su yüzüne çıkartıyor.
61 ülkede yapılan araştırmaya göre terörden korkan ve yıllardır terör ile mücadele eden ülkelerdin başında Türkiye geliyor. Terörden korkan ülkeler arasında İsrail 2., İngiltere ise 3. Sırada yer almaktadır.
Bu araştırmaya göre Türkiye terörün üstüne üstüne gidiyor ve kimse Türkiye’yi korkutamaz. Herkes yaptığının karşılığını bulacaktır.
Avrupa ülkeleri ise göçmenden korkmaktadır ve tespitlere göre Avrupa ülkeleri içinde ilk sırada Çekler göçmenden korkan ülke olarak belirlenmiş.
Yine İş güvenliği konusunda ise Pakistan başta gelmekte ve Pakistan’da iş güvenliğinin olmadığını söyleyen insan sayısı yüzde 71 olarak belirlenmiş.
Ekonomik krizden korkan ülke ise Venezüelle…
Başka tespitlerimde var.
Terör örgütü DAEŞ’in terör olaylarında ve intihar saldırılarında en çok çocukları kullandığıdır. Bu çocukların en büyüklerinin yaşları da 13-14 yaşlarında. Geçen yılda yapılan terör olaylarında DAEŞ’ten ölenlerin yüzde 36 sını çocuklar oluştururken, yine aynı terör örgütüne katılanların sayısı geçen yıla göre 3 kat artmıştır.
Mısır’da yapılan darbe sonrasında iş başına gelen idare yargılamalarını sürdürmektedir. Buraya dikkatinizi çekmek isterim.
Bu çerçevede 4 yaşındaki bir çocuğa ömür boyu müebbet cezası verilmiş. Çocuk bir çok saldırı, ölüm ve öldürme olaylarına 1 yaşından itibaren katılmış olduğu tespit edilmiş.
Ne diyelim İşte bir garip dünya…
Güler misiniz ağlar mısınız, siz karar verin.


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.