5.İslami Dayanışma Oyunlarında heyecan dorukta

SPOR
1 ay önce
5.İslami Dayanışma Oyunlarında son gün karşılaşmaları heyecan veriyor
5.İslami Dayanışma Oyunlarında heyecan dorukta

Yüzmede madalyalar sahiplerini buluyor

Konya'da devam eden 5.İslami Dayanışma Oyunları'nda yüzme yarışmaları heyecanı sürüyor.

Olimpik Yüzme Havuzu'nda yapılan yarışmalarda dereceye giren ve madalya alan sporcular şöyle:

Kadınlar

50 metre sırtüstü:

Altın: Ekaterina İvanova Arvramova (Türkiye)

Gümüş: Sezin Eligul (Türkiye)

Bronz: Xeniya İgnatova (Kazakistan)

100 metre kadınlar kurbağalama

Altın: Viktoria Zeynep Güneş (Türkiye)

Gümüş: Hazal Okan (Türkiye)

Bronz: Adelaida Pchelintseva (Kazakistan)

Kadınlar

200 metre serbest

Altın: Merve Tuncel (Türkiye) (Oyunlar rekoru 2:02.09)

Gümüş: Beril Böcekler (Türkiye)

Bronz: Prada Hanan Farmadini (Endenozya)

400 metre karışık

Altın: Deniz Ertan (Türkiye)

Gümüş: Viktoria Zeynep Güneş (Türkiye)

Bronz: Azzahra Permatahani (Endenozya)

4X100 serbest

Altın: Türkiye

Gümüş: Endenozya

Bronz: Kazakistan

Erkekler:

50 metre sırtüstü

Altın: Syoud Jaoouad (Cezayir)

Gümüş: Ali Alzamil (Kuveyt)

Bronz: Mert Ali Satır (Türkiye)

100 metre kurbağalama

Altın: Denis Petrashov (Kırgızistan) (Yeni oyunlar rekoru: 1:00:54)

Gümüş: Berkay Ömer Öğretir (Türkiye)

Bronz: Hüseyin Emre Sakcı (Türkiye)

200 merte kelebek

Altın: Ramil Valizada (Azerbaycan)

Gümüş: Syoud Jaouad Cezayir)

Bronz: Kaan Özcan (Türkiye)

800 metre serbest

Altın: Mert Klavuz (Türkiye)

Gümüş: Yiğit Aslan (Türkiye)

Bronz: Aflah Fadlan Prawira (Endenozya)

 

Basketbol 3X3 bayanlarda yarı finalistler, belli oldu.

Basketbol 3X3 kadınlarda maçlarında rakiplerini yenen Türkiye, Mali, Özbekistan ve Azerbaycan yarı finale kaldı. Bugün saat 17.20'de Türkiye Mali ile saat 17.45'de de Özbekistan Azerbaycan ile finale kalmak için mücadele edecek.

Daha sonra final maçları oynanacak ve şampiyon belli olacak.

Oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

Türkiye-Suudi Arabistan: 21-7

Mali-Senegal: 17-13

Özbeksitan-İran-18-9

Azerbaycan-Katar: 21-12

 

Futbol şampiyonluk madalyası Prens El Faysal’dan

5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nda finalde Suudi Arabistan’ı 1-0 yenerek futbolda oyunlar şampiyonu olan Türkiye’ye madalyasını ISSF Başkanı Prens Abdülaziz bin Türki el-Faysal ve maçı birlikte izlediği Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun elinden aldı. Prens ve Bakan Kasapoğlu, daha sonra ikinci Suudi Arabistan’a gümüş madalyasını verdi. Oyunlarda üçüncü sırada yer alan Azerbaycan’ın bronz madalyasını da Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı ve Oyunlardan Sorumlu Koordinatör Halis Yunus Arsöz ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay taktı.

Kadınlar Judo artı 78 kiloda altın madalya Türk sporcu Kayra Sayit'in

Konya'da devam eden 5.İslami Dayanışma Oyunları'nda bayanlar judo artı 78 kiloda Kayra Sayit altın madalyanın sahibi oldu. Konya Teknik Üniversitesi Spor Salonu'nda yapılan müsabakaların finalinde Kayra Sayit'e yenilen Cezayir'den Sonia Asselah gümüş madalya alırken Senegal'den Monica Sagna ve Tunus'tan Sarra Mzougui bronz madalyanın sahibi oldu.

Erkekler judo 81 kiloda Vedat Albayrak şampiyon

5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nda erkekler judo 81 kiloda Vedat Albayrak, oyunlar şampiyonu oldu. Türk sporcuya yenilerek ikinci olan Birleşik Arap Emirlikleri’nden Nugzari Tatalashvili gümüş madalyanın sahibi oldu. Tacikistan’dan Shodmon Rızoev ve Özbekistan’dan Sharoffiddin Boltaboev bronz madalya aldılar.

Basketbol 3X3 erkeklerde çeyrek finalistler belli oldu

Erkeklerde Senegal, Mali, Surinam, Uganda, İran, Türkmenistan, Azerbaycan ve Ürdün çeyrek finale kaldı.  Dün oynanacak çeyrek final maçları programı şöyle:

15.30 Senagal-Mali

15.55 Surinam-Uganda

16.20 İran-Türkmenistan

16.45 Azerbaycan-Ürdün

Dün oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

Türkiye-Suudi Arabistan: 21-7

Mali-Senegal: 17-13 yarı final

Özbeksitan-İran-18-9

Azerbaycan-Katar: 21-12

3X3 erkekler maçlarında şampiyon bugün akşam oynanacak yarı final ve final maçlar sonrası belli olacak.

Bugün oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

B Grubu:

Moritanya-Maldivler: 21-9

İran-Uganda: 21-12

İran-Guyana: 21-12

Uganda-Moritanya: 17-13

Guyana-Maldivler: 22-12

D Grubu:

Türkmenistan-Surinam: 8-18

Türkmenistan-Kırgızistan: 21-12

Okçuluk klasik yay takım yarışmalarında altın madalyalar Türkiye’nin

5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nda okçuluk klasik yay takım kadınlar ve erkeklerde şampiyonluk Türk takımlarının oldu. Saraçoğlu Spor Tesisleri'nde yapılan kadınlar klasik yay mücadelesinde Yasemin Ecem Anagoz, Gülnaz Büşra Nur, Aslı Er'den oluşan Türk takımı altın madalyanın sahibi oldu. Endenozya'dan, Pande Putu Gina Putri, Asiefa Nur Haenza ve Rezza Octavia'dan oluşan ekip gümüş madalyayı aldı. Bangladeş'ten Nasrin Akter, Beauty Rayve, Diya Siddique bronz madalyada kaldı. Erkekler klasik yay yarışmalarında Mete Gazoz, Samet Ak, Muhammed Abdullah Yıldırmış'dan oluşan Türkiye takım yarışmalarında altın madalyaya ulaşan taraf oldu. Arif Dwi Pangestu, Alviyanto Bagas Prastyadi, Riau Ega Agata’ın yarıştığı Endonezya gümüş madalyayı alırken, Bangladeş'ten Md Sagor İslam, Mohammad Hakim Amed Rubel ve Md Ruman Shana'dan oluşan takım da bronz madalyayı aldı.

Yorum Yazın