Ankara'dan geliyor!..

GÜNDEM
05 Ekim 2022 16:23
Son Güncelleme:05 Ekim 2022 16:23
Ankara Valiliği’nden gök gürültülü sağanak yağış uyarısı geldi. Sağanak yağışın, gece saatlerinden itibaren Konya'da da etkisini göstermesi bekleniyor.
Ankara'dan geliyor!..

Ankara Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre kentte kuvvetli sağanak bekleniyor. Valilik vatandaşları gök gürültülü sağanak yağışı konusunda uyardı, dikkatli ve tedbirli olunması çağrısında bulundu.

Ankara Valiliği, sitesinden yaptığı açıklamayla vatandaşları gök gürültülü sağanağa karşı uyardı. Açıklama, “Son meteorolojik değerlendirmelere göre; bugün akşam saatlerinden itibaren ilimizin iç ve güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış, yağış anında kuvvetli rüzgâr beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur” şeklinde kaydedildi.

5 Ekim Çarşamba günü Konya için de kuvvetli sağanak tahmininde bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre sağanak yağışın gece saatlerinden itibaren KOnya'da da etkisini göstermesi bekleniyor.

Yorum Yazın