Cumhurbaşkanı Erdoğan hafızları ödüllendirdi

KONYA
05 Ekim 2022 14:30
Son Güncelleme:05 Ekim 2022 14:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya Büyükşehir’in Desteğiyle Yapılan Uluslararası Yarışmanın Ödüllerini Verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan hafızları ödüllendirdi


Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya Büyükşehir’in Desteğiyle Yapılan Uluslararası Yarışmanın Ödüllerini Verdi

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Konya Büyükşehir Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilen Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi. Programa katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, dereceye giren hafızları tebrik etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Konya Büyükşehir Belediyesi ortaklığında eleme turları Konya’da yapılan Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Ödül Töreni, Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapıldı.

Ankara’daki programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’den ve İslam coğrafyasının farklı bölgelerinden Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na katılan Kur’an bülbüllerinin her birini tebrik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Asya’dan Afrika’ya, Kafkaslardan Balkanlara, Hint Okyanusu’ndan Batı Sahra’ya kadar nerede bir Müslüman varsa gönüllerinin ve akıllarının orada olduğunu; Bosnalı, Azerbaycanlı, Afganistanlı kardeşlerin sevinci ile sevinerek, kederiyle kederlendiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Konya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle 70 ülkeden 150 yarışmacının katılımıyla Konya’da düzenlenen Uluslararası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Programa katılarak dereceye giren hafızları tebrik eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında düzenlenen ve paydaş olmakla iftihar ettiğimiz Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Ödül Töreni’ni Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle gerçekleştirdik. Desteklerinden ve teveccühlerinden dolayı Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Dünyanın her yerinden katılan tüm hafızlarımızı tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Yorum Yazın