HİSDER’de Sohbetler Başlıyor

02 Ekim 2022 18:49
Son Güncelleme:02 Ekim 2022 18:49
Hikmet İlim ve Sanat Derneği’nin ilk Pazartesi Sohbetleri’nde Prof. Dr. Önder Kutlu, Kraliçe Elizabeth’in ölümünden enerji krizine kadar “Avrupa’daki Güncel Gelişmeler”i ele alarak yorumlayacak.
HİSDER’de Sohbetler Başlıyor

Kısa adı HİSDER olan Hikmet İlim ve Sanat Derneği’nin Pazartesi Sohbetleri, 3 Ekim 2022 tarihinden itibaren başlıyor.

Hisder Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Önder Kutlu, sohbetlerin tarih ağırlıklı olacağını ve Dünya, Avrupa, Türkiye’deki güncel gelişmeler ile meseleleri de ele alacaklarını ifade ederek “Derneğimizin yeni sohbetleri, dünya ve Türkiye ile Konya kamuoyuna, kültürümüze, tarihimize ve sanatımıza hayırlı olmasını diliyorum. Zaman zaman da Konya’nın tarihi ve turistik yerlerine geziler düzenleyerek rehberler eşliğinde yerinde görme, tanıma ve öğrenmeye gayret edeceğiz. Yeni sosyal ve kültürel etkinliğimizde ilk gezimizi, günümüzden dokuz bin yıl önce yerleşim yeri olan ve tarım ile haritanın anavatanı sayılan, gizemini hâlâ koruyan antik şehir Çatalhöyük’e düzenleyeceğiz” şeklinde açıklama yaptı. 

Meram Yaka’daki Konya Gençlik Merkezi’nde düzenlenen ve saat 20.00’da başlayacak olan Hisder’in Ekim 2022 Pazartesi Sohbetleri şöyle:

3 Ekim 2022 Pazartesi; Prof. Dr. Önder Kutlu, “Avrupa’daki Güncel Gelişmeler.”

10 Ekim 2022 Pazartesi; Prof. Dr. Caner Arabacı, “Yarayan Kana Doğu Türkistan.”

16 Ekim 2022 Pazar; Çumra Çatalhöyük Gezisi, saat 09.00’da Anıt’tan hareket.

22 Ekim 2022 Cumartesi; Seyfettin Huca, “Vücutta Bir Et Parçası: Kalp.”

31 Ekim 2022 Pazartesi; Abdullah Uçar, “Şanlı Dedelerimiz Osmanlı.”

Yorum Yazın