Karlıer: Durmak yok yola devam

KONYA
02 Ekim 2022 16:48
Son Güncelleme:02 Ekim 2022 16:48
Eğitimciler Birliği Sendikası (EBS) Türkiye genelinde 7. olağan genel kurul sürecini başlattı. Eğitim Bir-Sen Konya 1 Nolu şube de bu kapsamda Konya merkez 3 ilçede delege seçimini gerçekleştirdi.
Karlıer: Durmak yok yola devam

Delege seçimleri; Karatay’da Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde, Meram’da  İhsan Özkaşıkçı İlkokulu'nda, Selçuklu’da ise Ahmet Hazım Uluşahin İmam Hatip Ortaokulu’nda yapıldı.

Halen Eğitim Bir-Sen Konya 1 Nolu şube başkanlığı görevini yürüten Nazif Karlıer ve ekib,  3 merkez ilçede 95 delegenin 51'ini alarak, merkezde delege çoğunluğunu elde etti.

Merkez delege seçimlerinin ardından açıklamalarda bulunan Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı ve Memur-Sen Konya İl Temsilcisi Nazif Karlıer, “Her seçim olduğu gibi bu seçimde de iradesine sahip çıkıp, oy kullanan üyelerimize, demokratik ve şeffaf bir seçim ortamı sağlayan sandık görevlilerimize, seçim süresince centilmence yürüttükleri kampanya ve çalışmalarla erdemli duruşlarını sergileyen tüm delege adaylarımıza teşekkür ediyorum. Eğitim Bir-Sen teşkilatımız; kaybedeni olmayan bu seçimde, kendine yakışan sağduyuyu göstermiş ve teşkilatımız bu süreçten daha da güçlenerek çıkmıştır. İlimizde, maarifin ve eğitim çalışanlarımızın yükselen sesi olmaya devam edeceğiz. Üyelerimizin hakkını savunmayı sürdüreceğiz. Durmak yok yola devam” dedi.

Yorum Yazın