Konya Özder’de Gülcemal’le Devam

GÜNDEM
05 Ekim 2022 22:37
Son Güncelleme:05 Ekim 2022 22:37
Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) Konya şubesi 3. Olağan Kongresi Özel Gençlik Okulları toplantı salonunda yapıldı.
Konya Özder’de Gülcemal’le Devam

Samimi bir ortamda geçen kongre Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını ve üç yıllık faaliyetleri anlatan ÖZDER Konya Şubesi Başkanı Gürkan Gülcemal, Türkiye’deki ve Konya’daki özel okulların tarihi süreci ile ilgili sayısal verileri paylaştı. Salgın sonrası bu yıl özel okul öğrenci sayılarında cüzi bir miktar artış olduğunu ancak bunun cirolara pek yansımadığını ve giderlerin ciddi anlamda arttığını ifade ederek devletin özel okulları gündemine alması ve gerekli desteklerin ivedilikle sağlanması gerektiğini ifade etti. Dönem içerisinde bu durumla ilgili olarak hem siyasilerle hem de bürokratlarla görüşmeler yapıldığını söyleyen Gülcemal, sıkıntılarını ve çözüm önerilerini hem sözlü hem de yazılı olarak gerekli mercilere ilettiklerini söyledi.

Gülcemal, ÖZDER yönetimindeki arkadaşların çeyrek asra yakın süredir birbirlerini tanıyor olması, her bir üyenin uzun yıllar sektörün içerisinde bulunması hasebiyle hepsinin başkanlık birikim ve donanımına sahip olduğunu ifade etti ve Konya ÖZDER olarak “birlikte yönetim” anlayışına sahip olduklarını ve çalışmalarını da bu anlayışla yürüttüklerini söyledi.

BAŞKANLARDAN TEBRİK

Divan Başkanı Ömer Günaydın; “Konya ÖZDER’in açılışından bu yana fedakârca yapılan çalışmaların devam edeceğine ve toplumun da bu çalışmalardan istifade edeceğine inanıyorum.” dedi.

ÖZDER Genel Başkanı Ahmet Akça Konya ÖZDER’in çok güzel bir ekip olduğunu, süreçte ciddi faaliyetler yapıldığını ve yapılan bu çalışmaları takdirle karşıladığını ifade etti. Yeni yönetimi tebrik eden Akça, ÖZDER Genel Merkezinin kuruluşundan bugüne üstlendiği misyonu ve yapılan çalışmaları kısaca anlattı, sonra emeği geçenlere teşekkür etti.

Eğitimci yazar Ekrem Toklucu eğitimde dijitalleşmenin öneminden bahsederek yeni yönetimi tebrik etti ve kurula başarılar diledi.

Genel Kurulda tek listeyle seçime gidildi.

BAŞKAN GÜLCEMAL: DERNEĞİMİZ BİRLİKTE YÖNETİM ANLAYIŞIYLA YOLUNA DEVAM EDECEKTİR.

Seçim sonrası teşekkür konuşması için kürsüye gelen ÖZDER Konya Şubesi Başkanı Gürkan Gülcemal, yaptığı konuşmada, “Samimiyet eksenli, birlikte yönetim anlayışını devam ettirerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ÖZDER’i özdeğer olarak algılıyorum. ÖZDER özdeğerleri koruyacak; eğitimin, insanlar ve toplumlar için can alıcı bir unsur olduğunun farkında olan kurumların ve paydaşların lehine, her faydalı şeyin savunucusu olacaktır. ÖZDER; kendine bağlı kurumların hak ve hukukunu korumanın yanında, eğitim alanında yapılan tüm değişim ve yenilikler için danışmanlık, rehberlik ve öncülük yapmaktadır ve yapmaya devam edecektir. ÖZDER, tüm bunları sizlerin destek ve katkısı ile yapacaktır. Arkadaşlar, derneğimizin Konya Şubesi Yönetimi, bu misyona uygun olarak Konya’ya yıllardır eğitim alanında hizmet veren özel okullarımızın yönetim kurullarından oluşmaktadır. Bundan sonra da benzer bir biçimde, “birlikte yönetim” anlayışıyla yolumuza devam edeceğiz. Bu konuda bizleri yalnız bırakmayacağınıza güveniyor ve desteğiniz için hem şahsım hem de yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum.” dedi. Dilek ve temenniler sonrası genel kurul tamamlandı. AYNUR ÜNÜN

Yorum Yazın