Konya'da dikkat çeken yürüyüş!

KONYA
05 Ekim 2022 15:36
Son Güncelleme:05 Ekim 2022 15:36
Konya Sivil Toplum Kuruluşları “aile yapısının korunması” için bir yürüyüş düzenleyecek. 21 Ekim 2022 tarihinde Cuma namazından sonra Kılıçarslan Meydanı’nda toplanılarak Hükümet Meydanı’na kadar yürüyüş yapılacak.
Konya'da dikkat çeken yürüyüş!

Konya STK Platformu Başkanı Prof. Dr. Önder Kutlu, Sivil Toplum Kuruluşları olarak müştereken “aile yapısının korunması” için bir yürüyüş düzenlediklerini belirterek “21 Ekim 2022 Cuma günü ailenin korunması için bir yürüyüşümüz olacak. Cuma namazından sonra Kılıçarslan Meydanı’nda toplanarak Hükümet Meydanı’na kadar yürüyüş yapılacak. Bu yürüyüş sonucunda aile başta olmak üzere millî ve manevî değerlerimizin erozyona uğramasından dolayı görüşlerimizi dile getireceğiz” dedi.

Hikmet İlim ve Sanat Derneği’nde Avrupa’daki Güncel Gelişmeleri ele alan Konya STK Platformu Başkanı Prof. Dr. Önder Kutlu, “Günümüzde asimetrik savaşlar yapılıyor. Avrupa’nın geleceği çok parlak değil. Avrupa’yı çekip çevirecek bir güç yok” dedi.

Kısa adı HİSDER olan Hikmet İlim ve Sanat Derneği’nde, Avrupa’daki Güncel Gelişmeleri değerlendiren HİSDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Önder Kutlu, Avrupa’da adı konulmamış bir savaşın başladığını belirterek ilk büyük savaşın, konvansiyonel yaralar açtığını ve milyonlarca insanın büyük zarar gördüğünü hatırlatarak “Günümüzde asimetrik savaşlar yapılıyor. Aile kurumuna saldırı yapılması da bir savaştır. Bu savaş yeni bir dünya düzeninin başlatılmasıdır” dedi.

Dünya Muhalefeti Londra’da Birleştiriliyor

Avrupa’daki gelişmelerle ilgili olarak Ukrayna’nın göz göre göre kışkırtıldığını ve Rusya tarafından işgal edildiğini kaydeden Kutlu, “Nerede bir savaş olmuşsa o bölgedeki zeki çocuklar devşirilerek İngiltere’ye getirilmişlerdir. Dünya muhalefetini Londra’da birleştiriyorlar. Ukrayna’nın entelektüel kesimini İngiltere’ye getirip her türlü şartları sağlıyorlar. Ukrayna savaşı İngiltere için büyük şeyler sağlamıştır. Bu savaş Almanya’ya karşı yapılmış gibi görülüyor. Enerji alanında Almanya büyük sıkıntılar yaşıyor. Otomotiv sanayi çip yüzünden sekteye uğradı.” dedi.

Ulus Devletler Cezalandırıldı

İran’daki gelişmelerin nereye evrileceğinin kestirilemediğini belirten Kutlu, küresel yenidünya düzeninde ulus devletlerin cezalandırıldığı öne sürerek şu ifadelere yer verdi: “Küresel düzende yeni bir oluşum oluyor. Ulus devletler cezalandırıldı. Pandemi döneminde üretim durduğu için ülkeler borçlanmaya başladı. Fiyatlar 10 kat arttı. Avrupa Birliği(AB) ciddi bir zafiyete uğradı. AB kendi içinde problem yaşıyor. Pandemi Avrupa’nın makyajının dökülmesine yol açtı. Ameliyatlar için altı ay sonrasına randevu veriliyor. 2023’te bir durgunluk dönemine girileceğini gösterdi. Yeni bir dönemden geçiliyor. Bugün Avrupa kaderine terkedilmiş gibi görülüyor. İngiltere’de kraliçenin ölümüyle yeni bir düzene girildi. 70 yıl sürecinde 15 başbakan gören kraliçenin ölümüyle birlikte İngiltere’de de yeni tartışmalar başladı.”

Avrupa’nın Geleceği Parlak Değil

Avrupa’da güç dengeleri ile ekonomik sorunların faşizmi tetiklediğini ileri süren Kutlu, “Avrupa’nın geleceği çok parlak değil. Sistemin en kritik noktasından bir tuğlayı çektiğinizde sistem çözülür. Bankalarda sıkıntı başlıyor. Londra Borsasına petrol dolarlar akıyor. İngiltere’nin enerji problemi bilinmiyor ancak fiyat artışları durdurulamıyor. Avrupa’yı çekip çevirecek bir güç yok. Avrupa’nın geleceğini karanlık görüyorum. Avrupa kendisini Roma ve Yunan medeniyetinin devamı olarak görüyorlar. Yunanistan şu anda batmış durumda. Ülke fiilen ABD işgali altında bulunuyor.” dedi.

Yorum Yazın