Şahin Gençlere Hobi Elektroniğini Önerdi

EĞİTİM
1 ay önce
Eğitimci Yazar Youtuber Araştırmacı Lütfi Şahin gençlere hobi elektroniğini önererek elektroniğin kendisi için vazgeçilmez olduğunu söyledi.
Şahin Gençlere Hobi Elektroniğini Önerdi

Elektronik son yüzyıl içerisinde muazzam bir gelişme göstermiştir. Yüzyılın ilk yarısında lambalarla yapılan dev radyolar ve televizyonlar varken artık cebimize soktuğumuz cep telefonları ile bile daha fazla şeyi yapmamız mümkün. Telefonu bulmaya çalışan Graham Bell’in ilkel telefonundan sonra teknoloji ne seviyelere geldi, hepimiz buna şahitlik yapıyoruz.

Aramızda birçok zeki insan dolaşmaktadır. Bu kimseler kendilerini bilime verseler birçok bilimsel çalışmayı yürütebilecek zekaya sahipler. Aslına bakarsanız sadece zeki insanlar değil hepimizin bilimle uğraşması önemlidir. Çünkü her insan adeta bir deryadır ve ne bulacağı belli olmaz.

Eğitimci Yazar Youtuber Araştırmacı Lütfi Şahin bilimin özellikle de elektroniğin kendisi için vazgeçilmez olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Ben her hafta en az 3 tane elektronik devreyi yapıp çalıştırıyorum, çocuklarımı da bu yönde kanalize ediyorum. Gençlerinde elektronikle uğraşmasının güzel sonuçlar doğuracağına inanıyorum.”

Yorum Yazın