TOGG'dan fiyat açıklaması...

EKONOMİ
03 Ekim 2022 16:10
Son Güncelleme:03 Ekim 2022 16:10
Seri üretimine 29 Ekim’de Gemlik fabrikasının açılışıyla başlayacak olan TOGG’dan halkı yanıltan fiyatlarla ilgili açıklama geldi. Son günlerde TOGG’un fiyatlarıyla ilgili çıkan haberlerin asılsız olduğuna vurgu yapılarak bu haberlere itibar edilmemesi gerektiği belirtildi.
TOGG'dan fiyat açıklaması...

TOGG 29 Ekim’de Gemlik fabrikasının açılışıyla seri üretime başlayacağı tarihi bekliyor. Öte yandan kamuoyunda yerli üretimin fiyatı ile ilgili sansasyonel haberlerin çıkması merakın artmasına da neden oldu.

Çıkan haberlerin ardından yaptığı açıklama ile vatandaşın kafasındaki soruya yanıt veren TOGG, resmi sosyal medya hesabından fiyatlandırmaya ilişkin kamuoyunu bilgilendirdi.

29 EKİM’DE SERİ ÜRETİM BAŞLIYOR

Açıklamada, “Gemlik Kampüsümüzün resmi açılışını gerçekleştireceğimiz 29 Ekim 2022 ve akıllı cihazımızın yollara çıkacağı Mart 2023 tarihi yaklaştıkça Togg’a olan ilgi de artıyor. Bu ilgi ve merakı gururla takip ediyor, markamızla ilgili ticarî sır olmaktan çıkan her gelişmeyi düzenli olarak sosyal medya hesaplarımız ve basın bültenlerimiz aracılığıyla duyuruyor, kamuoyunu gelişmelerden haberdar ediyoruz.

“SPEKÜLATİF HABERLERE İTİBAR ETMEYİN”

Özellikle son haftalarda tamamı tahmine ya da varsayıma dayanan beyanlar, şirket temsilcilerimizin ifadelerinin çarpıtılarak yorumlanması ve hayal ürünü iddialar malesef dikkat çekici biçimde artmıştır.

Markamız tarafından açıklanmış gibi gösterilerek; fiyat listesi, ön sipariş ve satış kampanyası, kendisini Togg iş ortağı olarak tanıtan üçüncü kişi ve kurumların kamuoyunu yanıltmaya yönelik demeçlerinin, yayın ve ilanlarının arttığını gözlemliyoruz. Hedeflerimize adım adım yaklaştığımız bir dönemde bu tür spekülatif haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz. Togg’un resmi sosyal medya hesaplarında yayınlanmamış haberler, hangi mecrada yer alırsa alsın gerçekliği şirketimiz tarafından teyit edilmemiş bilgilerdir. Kurumsal sorumluluk ve prensiplerimiz gereği kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi.

Yorum Yazın