‘Hemşirelikte Etik Yaklaşımlar’ kitabı yayımlandı

‘Hemşirelikte Etik Yaklaşımlar’ kitabı yayımlandı

Selçuk Üniversitesi Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr.Öğretim Üyesi Alev Yıldırım Keskin’in editörlüğünü yaptığı “Hemşirelikte Etik Yaklaşımlar” kitabı, öğrencilerin, hemşirelerin ve araştırmacıların istifadesine sunuldu.

A+A-

Dr. Öğretim Üyesi Alev Yıldırım Keskin konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Bilim ve teknolojinin ilerlemesinin sağlık hizmetleri alanında da karmaşık, çok boyutlu problemleri beraberinde getirmesiyle birlikte sağlık ekibinin önemli bir üyesi olan Hemşirelerin bu problemlerin çözülmesinde yetersiz kalmamaları gerektiğini düşünerek bu çalışmayı hazırlamaya karar verdiklerini ifade etti.

Hemşirelik eğitimi verilen kurumlarda meslek etiğinin verilmesinin öneminden bahisle insan hakları, etik ilkeler, etik karar verme, sağlık alanında bakım, tedavi ve girişimlerde yeterlilik kazandırmanın önemini belirtti.

Bu kitabın 11 bölümden oluştuğunu, her bölümün Hemşirelik Mesleğine gönül vermiş birbirinden kıymetli akademisyenler tarafından hazırlandığını, akademisyen arkadaşlarına ve Editör Yardımcılığını yapan Dr.Birsel Molu’ya da ayrıca teşekkür ettiğini söyledi. Kitabın sağlıkla ilgili kitap satış yerlerinden, başta Akademisyen Kitabevi internet sitesi olmak üzere Kitapyurdu, BKM, Nobel, Kitapseç, Babil gibi tanınmış birçok kitap satış sitesinden de temin edilebileceğini ifade etti. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.