Hüma Okulları eğitimde dijitalleşmeyi pandemiden önce başlattı 

Hüma Okulları eğitimde dijitalleşmeyi pandemiden önce başlattı 

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet BİREKUL, Pandemi öncesinde kurdukları eğitimde dijitalleşme sistemlerini birleştirerek, öğrencilerini asla yalnız bırakmadıklarını söyledi.

A+A-

Hüma Okullarının yüz yüze eğitimin yanında, dijitale dönerken pandemi olacağı düşüncesiyle değil, dünyayı yakalamak düşüncesiyle yola çıktıklarını belirten Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul şöyle açıklama yaptı;

“Sürekli olarak ileri gitmek zorunda olduğumuz 21. yüzyılda dijital çağa ayak uydurmak en çok eğitimcileri ve eğitim sektörü bireylerini ilgilendiriyor. Zamanın bize getirdiklerini işlerimize ve işleyişimize mutlaka yansıtmak durumundayız.

Hizmet verdiğimiz öğrencilerimizin içinde bulunduğu çağı yakalamak ve onları yaşayacakları çağa göre yetiştirmek için öncelikle bu günü iyi anlamamız gerekiyor. Biraz öngörü ve tecrübe sayesinde içinde bulunduğumuz pandemi sürecini de eğitim adına en verimli şekilde sürdürmeye çalışıyoruz. Bir öğretmen olarak yüz yüze eğitimin yerini uzaktan eğitimin tutmayacağını söyleyebilirim. Lakin şartlar bunu gerektirdiğinde uzaktan eğitimin de en iyisini yapmak bizim görevimizdir.

Pandemi öncesinde kurduğumuz sistemleri Hüma Dijital ile birleştirerek öğrencilerimizi asla yalnız bırakmadık. Belki de hepimiz şikayet etmek yerine bu durumu kabul edip eğitimin süreklilik gösteren bir faaliyet olduğunun bilincinde olarak çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Bu dönemde dijital dönüşüme ayak uydurabilen kurumların kazanacağı kanaatindeyim.

Bizim gibi öncesinde dijitale dönmüş okullar için ise işler biraz daha kolay ilerleyecek. Tercih noktasında velilerin önceliği olmak onlara aynı zamanda güven dolu bir hizmet verdiğinizi de gösteriyor. Çünkü eğitim, uzun süre verilen araları telafi edemeyecek, bilgiyle beslenen bir yapıya sahiptir. Bizler dijitale dönerken pandemi olacağı düşüncesiyle değil, dünyayı yakalamak düşüncesiyle yola çıkmıştık.

Kendini geliştirmeye olan bu isteğimiz ise geldiğimiz noktada bizi bir adım öne çıkartmış oldu. Sadece Konya veya sadece Türkiye olarak düşünmeden küresel bir bakış açısını kurum kültürüne yansıtmayı başardık. Hız, inovasyon ve sonuç odaklı çalışmalarımız tüm ekibimizle birlikte yeniden şekillendi. Bütün faaliyetlerimiz etrafımızda ne olduğuna bakmak kadar, dünyada neler olduğuna bakmakla da bütünleşiyor.”  

2S 1T modeliyle öğrencilerimizin evdeki eğitimlerine motivasyonla devam etmelerini sağlıyoruz

Dr. Mehmet Birekul, Pandemi sürecinde öğrencilerinin evdeki eğitimlerinde motivasyonla devam etmeleri için gerekenleri yaptıklarını dile getirerek,“Uzaktan eğitimde ortaya koyduğumuz bir eğitim modelinin etrafında birleştik. Evlerimizde de okullarda olduğu gibi bazı parametreleri kullanmamız gerekiyor. Sadece bunları tanımlamakta ve içselleştirmekte güçlük çekiyoruz. 2S 1T modeliyle öğrencilerimizin evdeki eğitimlerine motivasyonla devam etmelerini sağlıyoruz. Sabır, strateji, teknoloji. İhtiyacımız olan her şeyi bize karşılayan 3 temel bileşen aslında. Stratejik düşünebilen öğrencilerimizin, sunduğumuz teknolojik olanaklarla ve sabırla bu süreci en verimli şekilde geçirmesini istiyoruz. Bunun için çalışmalarımızı ve yaklaşımlarımızı 2S 1T modeliyle şekillendiriyoruz. Dileğimiz en kısa sürede alışık olduğumuz yüz yüze eğitimde öğrencilerimiz ile bir araya gelmek. O zamana kadar ise en iyisini yapabilmek… Bunun için tüm şartları Hüma Okulları olarak öğrencilerimize sağladığımız için gururluyuz. Yola çıktığımız günden bu güne, geleceğe güveniyoruz” diye konuştu.  

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.