Hüma Okulları online eğitimde farkını ortaya koydu

Hüma Okulları online eğitimde farkını ortaya koydu

13 Mart itibariyle Hüma Okulları Uzaktan Eğitim Merkezi (H-UZEM) ile ara vermeden eğitime devam eden Hüma Okulları, 10 Ağustos itibari ile online eğitime başladı.

A+A-

Öğrencilerine büyük bir ayrıcalık sağlayan okul yönetimi, 17 Ağustos’ta yüz yüze telafi eğitiminin ertelenmesi kararıyla hızlı bir şekilde öğrencilerini online eğitim hakkında bilgilendirdi. 28.000 konu anlatımı ve soru çözümü videosu ile öğrencilere 7/24 ulaşabilecekleri bir merkez oluşturmanın yanı sıra kendi kadrosuyla birlikte canlı yayınlara da hızla başladı. Salgın hastalık süresinde öğrencilerini hiç yalnız bırakmayan okul yönetimi, kadrosu ve tüm öğretmenleriyle büyük bir özveriyle çalıştıklarını ifade etti.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, “Ufkumuzun ve öngörümüzün öğrencilerimize ilham olması gerekmektedir. Bu sebeple küresel bir bakış açısı ve evrensel bir eğitim anlayışı yakalamaya gayret etmekteyiz. İçinde bulunduğumuz süreç daha önce yaşanılmamış ve çeşitli krizleri içinde barındıran çok farklı bir süreçtir. Ancak eğitim kurumları olarak bizler her türlü zorluğa mücadelemiz ile cevap vermek durumundayız. Online eğitim Türkiye için yeni bir deneyim oluyor ancak okulumuz adına açıldığımız günden bu güne öğrencilerimizi online eğitimle buluşturmaya büyük özen gösterdik. Bu da bizim ve öğrencilerimizin bir adım önde olmasını sağladı. Tüm öğrencilerimizin faydalanabilmesi adına her hafta uyguladığımız Türkiye geneli online sınavlarla öğrencilerimizin okuldan kopmamaları için elimizden geleni yaptık. Yapılacak olan değişikliklere ve tüm gelişmelere uyum sağlayacak bir şekilde teknolojik alt yapımızı oluşturduk. Stratejik, planlı ve koordineli bir şekilde tüm koşullarda eğitimimize devam edeceğiz. “ diyerek yeniliklere açık ve tüm şartlara hazırlıklı olduklarını dile getirdi. 

Öğrencilere özel kullanıcı adı ve şifrelerle hafta içi her gün tüm sınıflarda online canlı eğitim veren Hüma Okulları, katılmak isteyen tüm öğrencilere ücretsiz bir şekilde bu hizmeti vereceğini söyledi. Online eğitimden yararlanmak isteyen öğrencilerin okula uğrayıp şifrelerini almaları gerektiğini de ekledi.

ŞEYMA BIYIKLI

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.