1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. ILICAK VE FETÖ
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

ILICAK VE FETÖ

A+A-

Bilmiyorum başka ülkelerde böyle mi?
Bizim ülkede gündem öylesine çabuk değişiyor ki,  kamuoyu adına takip ettiğimiz gündeme yetişmekte adeta ışık hızında olmamız gerekiyor.

Hatta öyle ki, bazı olayları ve gündemi ışık hızı ile bile takip etsek, muğlak ve eksik şeyler olduğunun farkına daha sonra tanık olmaktayız.

Rahmetli Şevket Rado’nun bir yazısını hatırlarım. “Bakmak ve görmek” Bazıları bakar bazıları görür. Ancak biz hem bakmalıyız, hem de görmeliyiz diye düşünüyorum. Buna rağmen kaçırdıklarımızın haddi hesabı yok.

Olaylara ve gelişmelere yüzeyden bakıyor, derinliklerine inemiyoruz... Yada nesnel bakmayı beceremiyoruz. Her şeyi kendi penceremizden bakıp değerlendiriyoruz. Eğer kendi istediğimiz gibi yazılmamış, gelişmemiş ise o olay bizim için bir hiç, ya da yanlıştır.

Birçok haberi ve olayı çağımızın en büyük yayım kuruluşu olan İnternet sitesinden takip ediyoruz. Binlerce site var. Bazen birisinin beyaz dediğine, diğeri siyah diyor. Bu sitelerden birisi de Dinihaberler sitesi...

Bu site adı üzerinde dinle meşgul bir site, Din ve diyanet ile ilgili yayımlar yapıyor. Diyanet İşleri'ni yakından izliyor, buradaki gelişmeleri kendi sitesinden kamuoyuna aktarıyor.

Yakın geçmişte Prof. Dr. Mehmet Görmez’i Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan ziyaret etti. Bu ziyaretin ardından kısa bir süre sonra da Başkan Görmez istifa edip, emekli oldu. Sızan haberlere göre de önemli bir göreve getirilecekmiş. Prof. Görmez ’in dönemine bakıyorum. Enteresan ve düşündürücü açıklamaları vardı. Hatta FETO ile de ilişkisinden bahsedilirdi. Şimdi ne göreve getirilecek anlamış değilim.

Ancak Cumhurbaşkanına yakın çevrelerin haberlerine göre Erdoğan her gün yeni bir projesini hayata geçirmenin çalışması içinde ve özellikle de 15 Temmuz ve sonrasında yaşanan olaylardan sonra Devletin yapısını sil baştan değiştirebileceği söylenmektedir. Doğru mu olur, yanlış mı?
Bunu zaman gösterecek.

Sanırım Erdoğan’ın bu düşüncelerini bilenlerde bazı şeyler yumurtluyor ve ülkenin gündemini değiştiriyor. İşte yeni devlet kurma meselesi…

Yeni kabine görevde. Genelde böyle olur; iktidar ya da kabine değişti mi gelenler beraberlerinde liyakat erbabından olmasa da kendi adamlarını, inandıkları kimseleri İş başına getirirler... Bu açıdan baktığımızda Diyanet İşleri Başkan vekili Konyalı bir isim. Bu isimde Konyalıları ve liyakatına göre göreve getireceğini düşünüyorum.

 

Şimdi yazımızın başlığına dönüyorum

Ergun Kaftancı yazıyor.

  Emin şirin, halen tutuklu bulunan gazeteci yazar Nazlı Ilıcak'ın, rahmetli Kemal Ilıcak Bey'in vefatından sonra kısa bir evlilik yaptığı zat...

O anlatıyor:

-Nazlı Hanım, gayet meraklı bir gazetecidir; bir seyahatte Akif Beki'nin aracılığıyla gittik Fethullah Hoca'yla sabah kahvaltısı yapmaya. Kahvaltı ederken Nazlı Hanım dedi ki "Hocam sizin istihbarat kaynaklarınız kuvvetli, biz bu askerin vesayetinden ne zaman kurtuluruz"... Fethullah Hoca da ona cevaben "Eğer Hilmi Özkök Genelkurmay Başkanı olursa rahat ederiz" dedi. Durmadı, Nazlı Hanım bir soru daha sordu "Bundan nasıl emin olabiliyorsunuz" FETO cevaben "Onun albay olmasına bile şaşırmıştım" dedi. "Yani albay bile olmaması gerekirdi, atılması lazımdı"

Herkese duyururum, bu anlatımın virgülüne dahi dokunmadım, aynen aldım...

Kim neymiş, FETÖ’ye nasıl bakıyormuş iyi tanıyalım istedim!

Bu arada Konya’mızda gelişen olaylar var. Bunları takip ettiğinizi düşünüyorum. Dün FETÖ yanlısı, bugün FETÖ düşmanı olanları hepiniz bitmektesiniz. Bakalım gelecek günler nasıl gelişecek, birlikte göreceğiz. Ancak bunların şapkasının düşürülmesi ve kellerinin ortaya çıkarılması lazım. Lazım ki, kimse kanmasın, kandırılmasın.

+++

Nazlı Ilıcak içeride.

Hilmi Özkök Genel Kurmay Başkanlığı yaptı.

Olayları hatırlayınız.

İşte Türkiye.

İşte Gündem.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.