Kamu-Sen Konya: Kamudaki her türlü ayrımcılığa son verilsin

Kamu-Sen Konya: Kamudaki her türlü ayrımcılığa son verilsin

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların genel başkanları, genel merkez yönetim kurulu üyeleri ve il başkanlarının katılımıyla, video konferans yöntemiyle Yüksek İstişare Kurulu toplantısı gerçekleştirdi.

A+A-

İstişare toplantısında, ülkede kamuoyunu yakından ilgilendiren konular ile kamu görevlileri ve emeklilerinin mali ve özlük haklarına ilişkin gelişmeler değerlendirilirken, önümüzdeki döneme yönelik yeni stratejiler belirlendi. Bu çerçevede konfederasyonunun görüşlerini içeren Türkiye Kamu-Sen Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı sonuç bildirgesini açıklayan Türkiye Kamu-Sen Konya İl Temsilcisi Veli Doğrul, toplantıda alınan 10 maddelik kararı duyurdu.

Doğrul şöyle konuştu;

“Türkiye Kamu-Sen ‘Yeni Normal’ olarak adlandırılan süreçte de Türk memur sendikacılığının öncüsü olacaktır. Terörle mücadelede her zaman kahraman ordumuzun ve devletimizin yanında olacağımızı bir kere daha ve kararlılıkla vurguluyoruz. Kamudaki her türlü ayrımcılığa son verilmesini istiyoruz. Evrensel sendikacılığa uygun, uluslararası sözleşmelerde tanınan hakları içeren, adil, demokratik ve çağdaş bir sendika ve toplu sözleşme kanunu hazırlanması gerektiğine inanıyoruz.

Vergi adaletsizliğinin çözülmesi, 3600 ek gösterge uygulamasının tüm memurları kapsayacak şekilde genişletilerek hayata geçirilmesi, bütün ek ödemelerin emekli maaşı hesabına esas alınması, kamuda liyakatin geçerli olması, mülakat uygulamasına son verilmesi, bütün güvencesiz sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, yardımcı hizmetler sınıfı personelinin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi, memurlara ek zam yapılması konularındaki taleplerimizde ısrarcıyız.

Toplu sözleşme sürecinin kamu görevlileri lehine bir sonuç doğurmadığı ve yetkili konfederasyonun sorunlara çözüm üretme noktasındaki yetersizliği memur ve emeklilerin acil çözüm bekleyen sorunlarının bir an önce sonuca kavuşturulmasını zorunlu hale getirmiştir. Kamu görevlilerinin acil çözüm bekleyen sorunlarının hazırlanacak bir ‘Memur Paketi’ içinde TBMM’de yasalaşarak çözüme kavuşturulmasını istiyoruz. Salgın sürecinin ilerleyişinden bağımsız olarak mücadelemizden taviz vermeyecek, bütün iletişim ve mücadele kaynaklarını kullanacağız.”

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.