Konya Anadolu Gençlik Derneği’nden e-Yaz etkinlikleri

Konya Anadolu Gençlik Derneği’nden e-Yaz etkinlikleri

Anadolu Gençlik Derneği Konya Şubesi, Konya’nın geleceğini şekillendirecek, manevi değerlerini ayakta tutacak gençleri yetiştirmeye devam ediyor.

A+A-

Anadolu Gençlik Derneği Konya Şubesi, Konya’nın geleceğini şekillendirecek, manevi değerlerini ayakta tutacak gençleri yetiştirmeye devam ediyor. AGD tarafından gelenek haline gelen ‘Yaz Etkinlikleri’ bu yıl da Konya gençliğine hizmet vermeye devam edecek. 25 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan kayıt çalışmaları 3 Temmuz tarihine kadar devam edecek. AGD-MGV Konya Şube Başkan Ceylani Kılıç, yaz etkinlikleri programına ilişkin açıklamalarda bulundu.

“GENÇLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR”

Anadolu Gençlik Derneği olarak yaptığımız çalışmalar ülkemiz gençliği için sığınılabilir bir liman, uzatılmış bir dost eli olduğunu belirten Kılıç, Yaptığımız çalışmalar geleceğin aydınlık Türkiye’sini inşa edici, kararlı adımlardan biridir. Bu duygu ve düşüncelerle bu yılda Geleneksel Yaz Etkinlikleri programımızı başlattık. Yapacağımız bu programlarda gençlerimizle nitelikli vakit geçirmek suretiyle onların bireysel, sosyal ve ahlaki gelişimlerine katkıda bulunmaya gayret edeceğiz. Programlarımıza tüm genç dostlarımızı davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

E-YAZ ETKİNLİKLERİNİN AMAÇLARI NEDİR?

Kur’an-ı Kerim’i öğretmek ve O’na uygun yaşama bilincini geliştirmenin öncelikli hedefleri olduğunun altını çizen Kılıç, “Amacımız, Yaratıcıyı tanıyan ve O’na karşı olan sorumluluklarının bilincinde olan nesiller yetiştirmek. Gençlerin fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişimlerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ortaya çıkarılabildiğinde birbirinden farklı ve özel birçok yeteneklerinin olduğu hepimizin malumudur. Önemli olan bu yeteneklerin farkına varmalarını sağlayacak projeler üretirken aynı zamanda insani değer ve doğrularını unutmamalarını sağlamaktır. Ailesi, sosyal çevresi ile olan ilişkileri sağlıklı bireyler yetiştirmek bu programının başlıca amaçlarındandır.” diyerek çevresinde yaşanan olaylara karşı kayıtsız kalmayan bir gençliği yetiştirecek eğitim modelinin şifrelerini verdi.

E-YAZ ETKİNLİKLERİ KAYIT ÇALIŞMALARI

* Kayıtlar www.e-yazetkinlikleri.com sistemi üzerinden ‘’3 Temmuz Cuma’’ gününe kadar kayıt formu doldurularak yapılacaktır.

* Sisteme yalnızca ortaokul (5,6,7 ve 8. Sınıf) öğrencileri kayıt yaptırabilecektir.

HEDEF GÜZEL AHLAKLI NESİLLER YETİŞTİRMEK

Anne ve babaların çocuklarına bırakacağı en güzel mirasın güzel ahlak olduğunu vurgulayan Kılıç, her daim ‘önce ahlak ve maneviyat’ düsturuyla ilerlediklerinin altını çizerek, “Ahlak kişinin kendi için istediğini kardeşi için de istemesidir, kişinin kendi için istemediğini kardeşi için de istememesidir. İmam Gazali der ki; ‘Eğri ağacın doğru gölgesi olmaz’. Yani netice itibarıyla bizim çocuklarımız, bizim gölgelerimizdir. Eğer biz düzgün olursak çocuklarımız da düzgün olur, eğer bizde yamukluk, bir eğrilik varsa, o eğrilikten doğru bir gölge beklememiz doğru olmaz” dedi. Kılıç, yaz etkinliklerinin hedefinin bilinçli bir nesil yetiştirmek olduğunu belirterek, “Müslüman bir ailede ebeveynlerin görevi güzel ahlaklı nesiller yetiştirmektir. Ahlak, kişinin yeryüzünde ne varsa öncelikle hepsini bir emanet olarak görmesidir. Yaz etkinliklerimizde hedefimiz bütün bu emanetlerin hakkını gözetme gayretinde nesiller yetiştirebilmektir” dedi.

ŞEYMA BIYIKLI

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.