Konya Aydınlar Ocağı: Musevi Türkleri Hitler katletti

Konya Aydınlar Ocağı: Musevi Türkleri Hitler katletti

Konya Aydınlar Ocağı’nın Salı Sohbetleri’nde, Hak-Bâtıl Mücadelesi sohbetlerinin beşinci kısmında İsrâiloğulları Tarihini anlatıldı

A+A-

Dr. Mustafa Güçlü, “Türk tarihinde Musevî inancına geçen Türklere Karay Türkleri denir. Hazar Devleti’ni İran topraklarından kovulan Komünist Yahudiler ile Bizans İstanbul’undan sürülerek Hazarlara sığınan Kapitalist Yahudiler Musevileştirdi. Hitler’in II. Dünya Savaşında katlettiği Yahudiler de Karaim Türkleridir” dedi.

İsrailoğulları’nın Hz. Musa tarafından 40 sene Tih Çölü’nde dolaştırıldıktan sonra Allah’a inanan, dinamik ve şahsiyetli genç bir Yahudi nesli yetiştiğini ifade eden Dr. Mustafa Güçlü, “İnançlı bu genç kuşak Arz-ı Mev’ud denilen Kenan Diyârına girmek için yönlendirildi. Hz. Musa’nın ölümünden sonra Hz. Yuşa döneminde Filistin topraklarına giren İsrailoğulları, Yuşa aleyhisselamın ölümünden sonra peygamber gönderilmeyince hakimler (liderler) döneminde başa geçen liderlere göre putperestlik ile hakperestliğe doğru kaymalar oluyor. Sonunda Tevrat’taki Allah lafızları put isimleriyle değiştiriliyor” diye konuştu.

Hz. Davut 40 sene hükümranlık sürdü

Hz. Davut’un Calût’u öldürmesiyle birlikte kendisine hem hükümranlık hem de peygamberlik verildiğini belirten Dr. Güçlü, 40 seneye yakın hükümranlık döneminde Kudüs’ü aldığını ve Zebur’u okurken dağlar ile kuşların onunla birlikte zikrettiğini hatırlattı. 

Musevi Türkleri Hitlerkatletti

Güçlü, "Musevi inancına geçen Türklere Karaim (Karay) Türkleri denir. Hitler’in II.Dünya Savaşı sırasında katlettiği Yahudiler de bu Karaim Türkleridir. Günümüzde dünyada sayıları azalmıştır. İki-üç bin civarında falan sayıları var. Kırım’da 800, İstanbul’da Karaköy’de 50-60, Polanya ve Litvanya’da 500’er falan. Fatih Sultan Mehmet döneminde İstanbul’da Karay köyde iskân ediliyorlardı. Karay’ın “y” si düşünce Karaköy adını aldı. Hasköy’de sinagogları da var. Türkçe konuşuyorlar. Bunlar Hazar Devleti’nin bakiyeleri olup, Karaim mezhebine bağlı Musevi itikadından olanlara biz Musevî Türkler diyoruz.” dedi.

HATİCE KARAKUŞ

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.