Konya Aydınlar Ocağı: Üstünlük Takvadadır

Konya Aydınlar Ocağı: Üstünlük Takvadadır

Konya Aydınlar Ocağı’nın bu haftaki ‘Salı Sohbetleri’ mesajında, “İnsanoğlunun Putperestlikten Hakperestliğe Geçişi” anlatıldı.

A+A-

Konya Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, “Putperestlik ile Hakperestlik Mücadelesi” konu başlığında altında yapılan sohbet, sosyal mesafe kuralına riayet edilerek gerçekleştirildi 

EVREN 14 YILDAN BERİ GENİŞLEYEREK DEVAM EDİYOR

Sözlerine, ruhlar âleminde ilk yaratılan ruhun, Cenab-ı Hakk’ın kendi ruhundan üfleyerek yarattığı Peygamber Efendimiz’in ruhu olduğunu ifade eden Dr. Mustafa Güçlü, “Cenab-ı Hakk, 14 milyar yıl önce bir gaz kütlesi yarattı. Ve sonra büyük bir patlama (bing-bang)oldu. Bu patlamayla birlikte müthiş bir enerji ortaya çıktı.  O patlamayla birlikte evren, kâinat ve uzay yaratıldı. Bu gaz kütlesi 13,7 milyar yıldan beri ve hâlâ genişleyerek devam ediyor.” dedi. 

“BİZ HZ. ÂDEM İLE HZ.HAVVA’NINÇOCUKLARIYIZ!”

Âdem ile Havva’nın, şeytanın kandırmasıyla işledikleri bir günah yüzünden cennetten yeryüzüne sürgüne gönderildiklerini, “halife” veya“muhalif” olup olmamakta insanın iradesine bağlı olduğunu kaydeden Güçlü, “Biz, yeryüzüne imtihan için gönderilen ilk Âdem’in çocuklarıyız.” dedi.

Hz. Âdem’in oğlu Hz.Şit’e öğütler ile tavsiyelerde bulunduğunu da belirten Güçlü, Allah’a şirk koşma ile puta ve ateşe tapmanın Hz.Şit çocukları devrinde başladığına işaret ederek hakperestler ile putperestler arasındaki mücadelenin de Hz.Nuh döneminde arttığını söyledi. Putperestlerin Vedd, Yauk, Yağus, Nesr ve Suvaadlı putlarına taptıklarını ve bu putları, Put Bayramı’nda kırmak ve yıkmak suretiyle putperestlerle mücadele eden Hz. Nuh’un,çeşitli eziyetler ve işkenceler yapılarak öldürülesiye kadar dövüldüğünü anlattı

Sümerler döneminde putperestliğin üç bin tanrılı, çok sistemli ve projeli hale getirildiğini ifade eden Güçlü,  haftaya Salı günü paganizmin bütün dünyayı nasıl etkilediğini anlatacağını söyledi.

HATİCE KARAKUŞ

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.