Konya Baro Başkanı Mustafa Aladağ adaylığını açıkladı

Konya Baro Başkanı Mustafa Aladağ adaylığını açıkladı

Konya Baro Başkanı Av. Mustafa Aladağ, Ekim ayının 10 ve 11’inde yapılacak baro seçimleri için adaylığını açıkladı ve bundan sonra da bir bildiri yayımladı.

A+A-

Ekim ayının 10 ve 11’inde yapılacak baro seçimleri için adaylığını açıklayan Konya Baro Başkanı Av. Mustafa Aladağ, bildiri yayımladı.

Bildiri aynen şöyle:

"Kıymetli Meslektaşlarım; 

Yönetmeye değil,  hizmet etmeye talibiz”  diyerek yola çıktığımız günden bu yana baromuzun da  gönlümüzün kapısını da tüm meslektaşlarımıza açtık. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan , tebessümlerini bizlerden esirgemeyen tüm meslektaşlarımıza müteşekkirim. 

Ülkemizin son derece hassas bir dönemden geçtiği bu ortamda 106 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Konya Barosu olarak bizler de 2018 yılının Ekim ayında gerçekleştirilecek olan baro seçimlerine doğru hızla ilerlemekteyiz. 
2016 yılında yapılan baro seçimlerinde meslektaşlarımızın teveccühü ile baro başkanlığı görevi şahsıma tevdi edildiği andan itibaren yönetim kurulumuz başta olmak üzere tüm kurullarımızda meslek ve meslektaş odaklı, çözüm merkezli, demokratik ve katılımcı bir baro anlayışı ile hareket ederek hizmet etmenin haklı gururumu yaşadım. 

15 Temmuz hain darbe girişiminin hemen ardından üstlendiğimiz bu önemli görevde her zaman hukukun üstünlüğünü ve adalete olan inancımızı vurguladık. Ülkemizin varlığına ve milletimizin birliğine kasteden hain terör örgütü mensuplarının hak ettikleri cezayı almalarını dilerken bir yandan da bu ağır isnatlar sebebiyle mağduriyet yaşanmaması konusunda irademizi ortaya koyduk. 

Kıymetli meslektaşlarım; 

2016 seçimleri öncesinde meslektaşlarımıza birçok taahhütte bulunmuştuk. Hamdolsun ki verdiğimiz sözlerin neredeyse tamamını yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Hepsinden daha önemlisi de,  baromuzun tüm organlarında, komisyonlarımızda ve staj eğitiminde yürütülen faaliyetlerde , demokratik teamülleri esas aldık, ve bu konuda önemli bir mesafe kat ettik. 

Bu süreç ülkemiz açısından da oldukça zor ve hassas bir dönem olmuştur.   16 Nisan 2017  referandumu ve 24 Haziran’da gerçekleştirilen cumhurbaşkanı ve milletvekilliği genel seçimleri sürecinde baromuz siyaset üstü pozisyonunu muhafaza etmiş ve ülkemizde zaman zaman gerginleşen siyasal iklimin meslektaşlarımıza sirayet etmemesi konusunda azami hassasiyet göstermiştir. Özellikle 16 Nisan referandumu ile ilgili olarak temel tavrımız, vatandaşımız hangi yönde iradesini ortaya koyarsa koysun vatandaşımızın tercihine saygılı olduğumuz ve vatandaşlarımızın muhakkak sandığa giderek iradelerini beyan etmeleri yolunda olmuştur. Bütün bu aşamalarda daima, yönetim şekli ne olursa olsun hukuk devleti, hukukun üstünlüğü ve vatandaşın adalete olan inanç ve güveninin her şeyin üzerinde olduğunu hatırlattık.

Yine bu dönem İstinaf sisteminin hukukumuza fiilen de girdiği bir dönem olarak oldukça önemlidir. İstinaf kanun yolu sisteminin meslektaşlarımıza en doğru şekilde ulaşmasını teminen yürüttüğümüz faaliyetlerin etkili olması bizler açısından sevindiricidir. Aynı zamanda gerçekleştirdiğimiz girişimlerin de katkısıyla Konya’da Bölge Adliye Mahkemesi açılması konusundaki memnuniyetimizi siz değerli meslektaşlarımızla paylaşmaktan onur duyuyorum. 

Kıymetli meslektaşlarım, 

Bizler için aslolan siyasi görüşü ne olursa olsun, hukukun üstünlüğüne inanan, hukuk devleti ilkesini benimseyen, adaleti devletin temel değeri olarak gören, ülkesine ve devletine bağlı avukatlar olarak baromuzu bir adım daha öteye taşımaktır. Bunu da başarabildiğimiz kanaatindeyim. 

Bu süreç içerisinde istemeden de olsa kırdığımız üzdüğümüz dostlarımız olmuştur. Onların da affına sığınıyorum. 
Baromuz seçilmiş kurul üyelerine ve ayrıca baromuz faaliyetlerinde görev alan tüm meslektaşlarıma , emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. 

Yönetim kurulu üyelerimiz ve meslektaşlarım ile yapmış olduğum istişareler neticesinde 2018 yılı Ekim ayında gerçekleştirilecek olan Konya Barosu seçimlerinde Konya Barosu Başkan Adayı olduğumu hem meslektaşlarımıza hem de kamuoyuna belirtmek istiyorum. 

2018 yılı Baro seçimlerimizin baromuza, mesleğimize, meslektaşlarımıza ve hukuk camiasına hayırlar getirmesini temenni ediyor, aday olacak meslektaşlarıma şimdiden başarılar diliyorum. 

En derin sevgi ve saygılarımla…"
 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.