Konya Hotamış havalisinden Bakan Kurum’a teşekkür

Konya Hotamış havalisinden Bakan Kurum’a teşekkür

Konya Hotamış ve Havalisi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Kiraz, hazine arazisi konusunda desteklerinden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür etti

A+A-

Konya Hotamış ve Havalisi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Kiraz ve yönetim kurulu üyeleri Ali Ay, Cemalettin Koçaker, Mehmet Kılınçat ve Erhan Cingöz, 1989 yılında çözülemeyen hazine arazisi konusunda desteklerinden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür etti. 

Konya Hotamış ve Havalisi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Kiraz, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“1989 yılından bu yana çözülmeyen çözülmesi için bir adım dahi atılmayan atılamayan ecri misil yoluyla hak sahibi çiftçiler tarafından ekilip biçilen hotamış ve havalisi hazine arazilerinin tapulama ve satış işlemlerinde büyük desteğini gördüğümüz Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Hotamış ve havalisi 36 pare köy/mahallemiz adına teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.

4706 sayılı hazineye ait taşınmaz malların değerlendirilmesi ve katma değer vergisi kanununda değişiklik yapılması hakkında kanunun 4. maddesinin 12.fıkrası hükümlerine göre satın alma başvurusunda bulunan ve tarımsal amaçlı kullanım amacıyla Konya Hotamış havalisi çiftçi vatandaşlarımızın başvuruları sonucunda işlemler tamamlanmış ve 2020 yılı şubat ayı itibarı ile hak sahiplerine bedelleri karşılığında tapuları verilmiştir.

Hotamış ve havalisinin en önemli sorunlarından biri olan ve kanayan yaraya dönüşen hazine arazilerinin satışının tamamlanması bölge çiftçisini ve köylüsünü ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu vesile ile Sayın Bakanımız Murat Kurum’a ve emeği geçen tüm kurum çalışanlarına hotamış ve havalisi dernek yönetimi olarak teşekkür ediyoruz.”

ŞENGÜL GÜRBÜZ
 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.