Konya Ilgın'da Çavuşcugöl halkının direnişi devam ediyor

Konya Ilgın'da Çavuşcugöl halkının direnişi devam ediyor

Ilgın Çavuşcugöl Mahallesindeki tarlaları kamulaştırılan vatandaşlarla buluşan CHP Milletvekili Köksal, “CHP heyeti olarak haksız yere tarlaları kamulaştırılan Çavuşcugöl halkına destek vermeye geldik. Çavuşcugöl halkı direnişlerinde haklıdır” dedi.

A+A-

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Konya İl Başkanı Barış Bektaş, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Ilgın İlçe Başkanı Mustafa Kozan, ilçe yönetim kurulu üyeleri, Afyonkarahisar Dereçine Belde Belediye Başkanı Ömer Yıldız, Afyonkarahisar Sultandağı İlçe Başkanı Ertuğrul Şahin ve partililer Çavuşcugöl halkıyla buluşarak, kamulaştırılan tarlalarda incelemeler yaptı. 

Vatandaşların tarlalarının acele kamulaştırılması yanlıştır

Çavuşcugöl Mahallesi meydanında halka hitap eden CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş,  “Çavuşcugöl mahallesinde vatandaşların tarlaları acele kamulaştırma yapılarak, maden işletmesine verilmiştir.  Açılan bir dava olmasına rağmen, mahkeme sonuçlana kadar işletmeci tarlalar üzerindeki çalışmasını yürütür. Burada yanlış olan vatandaşların tarlalarının acele kamulaştırılmasıdır. Ekili olan tarlaların hasat döneminin beklenilmemesidir.  Peki, davayı Çavuşcugöl’lüler kazanılırsa ne olacak? CHP olarak yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi. 

Çavuşcugöl Halkının Haklı Direnişine Destek olmaya geldik

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal konuşmasında Çavuşcugöl halkının haklı direnişine destek olmaya geldiklerini ifade ederek, “Çavuşcugöl’lü kardeşlerimiz tarlalarının kamulaştırılması davasında haklıdırlar. Bunun karşısında gösterdikleri dirençlerinde söylendiği gibi terörist değildirler. Buradan da terörist çıkmaz. Sizler tarlalarınız kamulaştırılması karşısında haklısınız. Tarımın önemi pandemi döneminde bir kez daha ortaya çıktı. Kaldı ki bu süreçte tarlaların kamulaştırılması kabul edilir bir durum değildir.  Topraklarımıza nerede olursak olalım sahip çıkacağız.  CHP olarak her zaman haklının yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Burada yapılan hukuksuzluğun karşısındaki haklı mücadeledir. Bizlerde yanlarında olup, elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.  Haklı olduğunuz davanızda yargının hakkaniyet ölçüsünde karar vereceğine inanıyoruz.  Bağımsız savunma hakkının önüne geçmek için baroları da böldüler. Ne sizleri nede ülkemizi bölemeyecekler.  Yolunuz her daim açık olsun.  Yolunuz Cumhuriyet ve Mustafa Kemal yolu olsun” diye konuştu. 

CHP Ilgın İlçe Başkanı Mustafa Kozan, “Buradaki adaletsizlik ve hukuksuzluk bitene kadar Çavuşcugöl halkının yanında olacağız.”

Konuşmaların andından Çavuşcugöl halkıyla birlikte bir yürüyüş yapıldı. Yürüyüşü katılan kadınların, “Direne direne kazanacağız” sloganı atmaları da dikkat çekti. 

Yürüyüş sonunda Tüm şehitlerimiz için Saygı Duruşu yapılarak, İstiklal Marşı okundu. Daha sonra CHP’li heyet tarlalarda yapılan çalışmaları yerinde inceledi. 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.