Konya koronavirüs haritasında önemli değişiklikler! Haftalar sonra renkler değişti

Konya koronavirüs haritasında önemli değişiklikler! Haftalar sonra renkler değişti

Türkiye’de 10 Mart tarihinde ilk vakanın görüldüğü koronavirüs salgınında önemli aşamalar katedildi. Vaka sayılarının yanı sıra vefat sayılarını da en aza indiren Türkiye’de ve Konya'da koronavirüs risk haritasında da önemli gelişmeler var.

A+A-

HATİCE KARAKUŞ | ÖZEL HABERİ

Dünyayı kasıp kavuran ve 10 Mart tarihinden bu yana Türkiye’de görülen koronavirüste önemli eşikler geride kalırken son hafta itibariyle 15 büyükşehirde sokağa çıkma kısıtlamaları da kaldırıldı.

Vatandaşın özlemini çektiği ne varsa bir bir geri gelmeye başlıyor. İki haftadan bu yana ise süreli olarak ibadete kapatılan camilerde tekrar sosyal mesafeli namazlar da başladı.

Salgında kontrolü ele alan Türkiye’de haftasonu birkaç kuralsızlık dışında genel itibariyle kurallara uyulmasının görülmesi ise yüzleri güldürdü.

Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı ısrarla vatandaşların dikkatli olması için uyarılarını yineliyor. Yine haftasonunda da cami minarelerinden uyarılar her vakit namazları öncesinde yapıldı. Konya’da maske takmak zorunlu.

Önceki haftalarda Konya'da koronavirüs risk haritasında kırmızı bölgelerin arttığı görülüyordu. Sonraki haftalarda da bu durum devam etti.

Konya’nın son koronavirüs haritasında önceki haritalara oranla büyük değişiklikler farkedilir konumda. Konya’da birçok bölgede önceden kırmızıyla renklendirilen bölümler mavi renklere dönüşmüş durumda.

KORONAVİRÜS RİSK HARİTASINDA RENKLER NEYE GÖRE BELİRLENİYOR?

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan koronavirüs risk haritasında yer alan uyarıda "Bu harita, tespit edilmiş koronavirüs hastalarının ve temaslı riskli kişilerin adreslerine göre oluşturulmuş yoğunluk haritasıdır. Noktasal veri içermemektedir" cümlelerine yer veriliyor ve kırmızı bölgelerin ne anlama geldiği bu şekilde tanımlanıyor.

SON HARİTADA KONYA'DA RİSKLİ ALANLAR NERELER?

Konya koronavirüs risk haritası 07 haziran 2020 3Konya koronavirüs risk haritası 07 haziran 2020 3Konya koronavirüs risk haritası 07 haziran 2020 2Konya koronavirüs risk haritası 07 haziran 2020

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.