Konya Milli Eğitim Müdürü Büyük’ten ilköğretim haftası mesajı

Konya Milli Eğitim Müdürü Büyük’ten ilköğretim haftası mesajı

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, ilköğretim haftası nedeni ile bir mesaj yayınladı

A+A-

Bilgi, birikim ve kültürel değerlerimizin gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarılabilmesi, çocuk ve gençlerimize sunacağımız eğitim öğretim hizmetinin bir sonucu olduğunu ifade eden Büyük  ‘Bilindiği üzere ülkemiz, tüm dünya ile eş zamanlı olarak Covid-19 salgınına karşı çetin bir mücadelenin içerisindedir. Alınan tedbirler, okullarımızda yürütülmekte olan eğitim öğretim faaliyetlerini de birebir etkilemiştir. Bu kapsamda, geçtiğimiz Mart ayından itibaren yüz yüze eğitime bazı kısıtlamalar getirilmiştir. Yaşamakta olduğumuz olağandışı gelişmeler, bu yılki ilköğretim haftasını da daha farklı bir şekilde kutlamamıza vesile olmaktadır. Ancak her şeye rağmen eğitim faaliyetlerinin devam ettiğini ve her ne olursa olsun devam edeceğini bir kez daha hatırlatarak tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize şu önemli hususları hatırlatmak istiyorum:

Kıymetli Öğretmenlerimiz,

Geleceği imar ve inşa edecek çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, onlara her anlamda rehberlik eden, önder ve öncü olan sizlersiniz. Yaşamakta olduğumuz pandemi süreci öğrencilerimizle olan iletişimizi olumsuz anlamda etkilememeli. Sizler her zaman için öğrencilerimizin “öğretmen”i olacak, hem akademik anlamda hem de ahlaki olarak en iyi şekilde yetişmelerine katkı sunacaksınız. Sizlere inancımız ve güvenimiz her zamankinden daha fazladır. 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizlerden en büyük beklentimiz, alınan tedbirlere hassasiyetle uyarak sağlığınıza dikkat etmenizdir. Sizlerin göstereceği hassasiyet, toplumun geneline hâkim olacak, salgın dönemini daha dirayetli bir şekilde atlatmamıza katkı sunacaktır. Yüz yüze eğitimden uzak kaldığınız süre zarfında okullarımıza ve öğretmenlerinize duyduğunuz hasretin, akademik olarak sizleri geride bırakmasına fırsat tanımayınız. Daha çok çalışarak uzaktan eğitimi en verimli şekilde geçirmelisiniz. Geleceğin dünyasında sizleri bekleyen yeniliklere şimdiden alışmalı; bu yeniliklere hâkim olmalısınız.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Eğitim öğretimin en önemli ve belirleyici taraflarından biri de sizlersiniz. Öğrencilerimizin başarılı bir eğitim hayatının olması, ancak sizlerin vereceği destekle mümkündür. Pandemi sürecinde öğrencilerimiz evlerinde her zamankinden daha çok vakit geçiriyorlar; onlarla daha çok vakit geçirmeniz, kendi kültür ve medeniyetimizin güzelliklerini onlara aktarmanız ve elbette uzaktan eğitimin verimli geçmesi konusunda onlara vereceğiniz destek, çok büyük bir önemi ifade etmektedir. Yaşadığımız şu süreci, öğrencilerimizin mümkün olduğu kadar zarar görmeden atlatabilmeleri, siz değerli velilerimizle yapacağımız işbirliği ile mümkün olacaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 14-18 Eylül 2020 tarihleri arasında idrak edeceğimiz İlköğretim Haftası” vesilesiyle yeni eğitim yılının şehrimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, hep birlikte sınıfları dolduracağımız günlerde buluşmayı diliyorum’ dedi.

MUHAMMED EMİN GÜLEÇ

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.