Konya Şehir Hastanesi hastaların imdadına yetişti

Konya Şehir Hastanesi hastaların imdadına yetişti

Pandemi nedeni ile hastanelere normal muayene ve ameliyat için gidemeyen hastaların imdadına Konya şehir hastanesi yetişti. Şehir hastanesi açıldığı günden bu yana 2.742 ameliyat, 60 bin poliklinik ve acil serviste 30 bin hastaya hizmet verdi

A+A-

Konya Şehir Hastanesi yöneticileri ile gerçekleştirilen toplantıya katılan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Şehir Hastanesi’ninhizmete açıldığı günden bu yana2.742 ameliyat, yaklaşık 60 bin poliklinik ve acil serviste 30 bin hasta muayenesi gerçekleştirildiğini vurgulayarak, “Devletimiz ve milletimiz adına en doğrusu ne ise onu yapma gayretindeyiz. İstişareler ile adımlarımızı atıyor ve en doğru olanı bulmaya çalışıyoruz. Bu toplantımızda da yeni açılan hastanemizin tam ve eksiksiz hizmet sunmaya devam edebilmesi adına yapacaklarımızı birlikte istişare edeceğiz” dedi.

‘TEDAVİLER HIZLI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANIYOR’

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Pandemi süreci nedeni ile pek çok vatandaşın Coranavirüs tehdidi nedeni ile hastanelere gidemediğini ve tedavi süreçlerini aksattıklarını ifade etti. Koç, “Şehir hastanemizin açılması ile birlikte Covid-19 dışı hastalarımızın tedavileri hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Bir kısmı şehir hastanemize taşınan Konya Eğitim ve Araştırma Hastanemizin güçlendirilmiş yoğun bakım servisleri sayesinde Covid-19 tanısı konan ve durumu ağır seyreden hastalarımızın tedavileri çoğunlukla bu hastanemizde yapılabilmektedir. Bu durum pandemi dışı hastalarımıza hizmet sunmamız için olanak sağlamıştır” dedi. 

Kamu-özel işbirliği ile hizmet sunan Konya Şehir Hastanesi’nde yeni bir işletme modeli ile tanıştıklarını ifade eden Prof. Dr. Koç, “Koordinasyon konusunda yaşanan sıkıntıları en aza indirme adına çaba sarf etmekteyiz. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta içerisinde İl Sağlık Müdürlüğümüz ve şehir hastanemiz bünyesinde görev yapan 17 arkadaşımız Kayseri Şehir Hastanesi’nde incelemelerde bulunarak açılış dönemi içerisinde yaşananlarla ilgili rapor hazırladılar. Bizlerinde yüklenici firmanın da bu dönemde eksiklikleri olabilir. Önemli olan bu eksiklikleri yerinde ve zamanında tespit ederek gerekli müdahaleleri hızlıca yapabilmektir” şeklinde konuştu.

Coranavirüs salgını nedeni ile hem dünyada hem de ülkemizde olağanüstü bir durum yaşandığını belirterek sözlerine devam eden Prof. Dr. Koç, “Sağlık yöneticileri olarak böylesine sıkıntılı bir dönemde bahane üretme lüksümüz bulunmamaktadır. Bizlere düşen görev kendi yetkilerimiz ölçüsünde üretebileceğimiz en verimli ve en kaliteli hizmetin sunulmasını sağlamaktır.”

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç’un ardından İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanlığı’nda uzman olarak görev yapan Kıymet Ergun, Konya Şehir Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Mehmet Kandoğanile Müdür Yardımcısı Yasin Gündüz,  Kayseri Şehir Hastanesi ziyareti sonrası hazırladıkları değerlendirme raporunukatılımcılar ile paylaştılar. 

konya-sehir-hastanesi.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum