Konya'da hizmet sektörünün dayanacak gücü kalmadı

Konya'da hizmet sektörünün dayanacak gücü kalmadı

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam; düzenlediği basın toplantısı ile gündemi değerlendirdi

A+A-

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, partisinin il teşkilatında bir basın toplantısı düzenledi. Saydam, konuşmasının başında; “Dün itibariyle, davamızın büyüklerinden, Erbakan hocamızın yol arkadaşlarından ve Çorum Belediyesi Eski Başkanımız Prof. Dr. Arif Ersoy’u kaybettik. Konya Teşkilatı olarak Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekânı cennet olsun.” dedi.

ADALET AÇISINDAN ZAYIF BİR KARNE VERİYORUZ!

Konuşmasının ilk bölümüne, yeni eğitim – öğretim yılını tebrikle başlayan Saydam; Öncelikle yeni bir öğretim yılı başladı. Tüm eğitim camiasına, öğrencilerimize, milletimize hayırlı olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum. Tüm herkese kolaylıklar diliyorum. Bütün meselelerde olduğu gibi eğitimde de maalesef üzülerek söylüyorum geri geri gidiyoruz. Eğitim bir disiplin işidir, disiplin olmayınca eğitime dair her şeyimiz alt üst oldu. Ekseriyetle çocuklarımıza, geleceğimize yazık oldu ve olmaya da devam ediyor. Maalesef eğitimde de bilimi, tekniği almak yerine vahşi batının kokuşmuş, yozlaşmış değerlerine sarılıyoruz. Ve geldiğimiz nokta, aldığımız sonuçlar ortada. 
Dün itibari ile Adli Yıl açılışı da gerçekleşmiş oldu. Yeni adli yılın da ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Ülke olarak son yıllarda adalet açısından zayıf bir karne veriyoruz. İnşallah bazı keyfiliklerden vazgeçilir. Herkes için adaletin işletildiği bir yıl olur.” dedi.

ŞEHİRDE VİRÜS PATLMASI YAŞANIYOR!

Konya’daki güncel vaka sayıları ve önlemlerle ilgili de konuşan Saydam; “Tüm bunlarla birlikte özellikle şehrimizde virüs patlaması yaşanıyor. Bir çaresizlik havası hâkim ama bir uçtan da covid’le mücadele de sürüyor. Tabi ki burada asıl mücadeleyi sürdüren sağlık çalışanlarımız. Allah yardımcıları olsun. Bu mücadelede emeği geçen herkese, doktordan, hemşiresine, ambulans şoföründen, filyasyon ekiplerine, temizlik görevlisinden idari personele kadar herkese teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Allah kolaylık versin. Güç kuvvet versin. Bu zorlu süreçte canla başla çalışarak bir vazife ifa ediyorlar. Allah sağlık çalışkanlarımızı ve tüm milletimizi korusun.

HİZMET SEKTÖRÜNÜN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI

Koronavirüsün en fazla toplu ulaşımda yayıldığını belirten Saydam; “Son süreçte ciddi bir hayat pahalılığı oluştu. Vatandaşımızın aldığı maaşlar cebinde eridi. İnsanımız daha fazla geçim derdine düştü. Çalışma hayatı son hızla devam ediyor. Bu sebeple toplu taşıma araçları hâlâ günün yoğun saatlerinde tıka basa gidip geliyor. Kanaatimce virüs en fazla burada yayılıyor. Aynı havayı onlarca kişi soluyor. O kişiler de virüsü evlerine, işyerlerine taşıyorlar. Bu şekilde çoğalıp gidiyor. Belediye bu işin en başında acilen otobüs sayısını artırmalıydı. Satın almalıydı diyeceğim de zannedersem mevcudun yakıt parasını zor karşılıyorlardır. En azından şehirde bulunan turizm firmalarından halk otobüsü kiralayıp yoğun saatlerde yoğun bölgelere daha sık otobüs gönderip seyrek yolcu ile yayılım azaltılmalıydı. Hâlâ vakit geçmiş değil. Yapabilirler." dedi.

AYNUR ÜNÜN

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.