Konya’da koronavirüs tedavisi için immün plazma bağışı yapacak kamu personeline valilikten izin onayı

Konya’da koronavirüs tedavisi için immün plazma bağışı yapacak kamu personeline valilikten izin onayı

İmmün plazma bağışında bulunacak kamu personeline kolaylık sağlanması için Türkiye Kızılay Derneği Konya Kan Bağış Merkezi tarafından Konya Valiliğine sunulan talep yazısı onaylandı

A+A-

Koronavirüs tedavisi kapsamında, immün plazma bağışında bulunacak kamu personeline kolaylık sağlanması talebine ilişkin Türkiye Kızılay Derneği Konya Kan Bağış Merkezi tarafından Konya Valiliğine sunulan talep yazısı Konya Valiliğince de uygun değerlendirilerek, söz konusu personele mesai saatlerinde kolaylık gösterilmesi, yardımcı olunması hususunda kamu kurum ve kuruluşlarına yazı gönderildi.

Gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

‘Konu ile ilgili olarak hali hazırda Müdürlüğümüz bünyesinde 4 adet cihaz bulunmakta ve hafta içi saat 08:30-21:30, hafta sonu saat 9:30-19:00 saatlerinde bağış kabul edilebilmektedir.

İmmün plazma bağış işlemi ortalama 1,5 saat sürmekte ve gün içerisinde özellikle de mesai saatleri içerisine denk gelen zaman aralıklarında genellikle cihazlar boş kalabilmektedir.

Mevsimsel şartlar ile birlikte vaka sayılarının artmasını takiben olası immün plazma ihtiyacının da artması öngörülmektedir.

Yukarıda bahsedilen sebeplerden ötürü immün plazma bağışı aferez cihazlarının tam kapasite kullanılabilmesi için, Konya il genelinde tarafınıza bağlı kamu kurum ve kuruluşlar da çalışan personele plazma bağışı yapacağı gün için idari izinli sayılması vb. gibi kolaylık sağlanması hususunu takdirlerinize arz ederiz.’

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.