Konya'da OGM Materyal Web Sitesi Tanıtım Toplantısı yapıldı

Konya'da OGM Materyal Web Sitesi Tanıtım Toplantısı yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “OGM Materyal Web Sitesi Tanıtım Toplantısı” Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda gerçekleştirildi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı Şube Müdürü Durmuş Can, yaptığı konuşmada 2018/2019 eğitim öğretim döneminde materyal web sitesinin faaliyete geçtiğini söyledi. Konuşmasının devamında Daire Başkanlığı nezdinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Daha sonra kürsüye çıkan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, bu toplantıda 9 farklı branştan toplam 256 zümre başkanı öğretmenin bulunduğunu söyledi. Günümüz dünyasında çocukların teknolojik ortamda pek çok bilgiye kolayca ulaşabildiklerini; ancak burada esas olanın “insan “ faktörü olduğunu söyledi. Konya’da öğretmenlerle birlikte güçlü bir ekip olduklarını sözlerine ekleyen İl Müdürü, Konya İnsan Mektebi Projesi hakkında da bilgi verdi.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Ercan Alpay ise günümüz dünyasında her alanda olduğu gibi eğitim alanında da çok önemli değişimlerin meydana geldiğini söyledi. Artık eğitim öğretimin geleneksel yöntemlerle değil, yeni bir anlayışla ilerletildiğini, zaman ve mekân sınırının söz konusu olmadığını sözlerine ekledi. Materyal web sitesinin önemine dikkat çekti.

Toplantıya Daire Başkanı Ercan Alpay, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük ve Bakanlık Şube Müdürü Durmuş Can’ın yanı sıra, Konya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nizamettin Doğan ve öğretmenler katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.