Konya’dan Bakan Selçuk’a çağrı: Öğretmenlere sahip çıkın

Konya’dan Bakan Selçuk’a çağrı: Öğretmenlere sahip çıkın

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, uzaktan eğitim döneminde tatil yaptıkları düşüncesiyle öğretmenlere sürekli farklı işler yaptırılmaya çalışıldığını belirterek Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a seslendi.

A+A-

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, "Öğretmenler her önüne gelenin itip kakabileceği, istediği şekilde tasarruf uygulayabileceği kimseler değildir. Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk artık bu gidişata el atmalıdır. Milli Eğitim Bakanlığı artık öğretmenlerine sahip çıksın. Öğretmen sahipsiz bırakılamaz” dedi.

“Öğretmenleri az çalışıp çok para alan, hele de şu tatil(!) günlerinde yan gelip yatan bir meslek grubu gibi gören hastalıklı zihniyet artık tahammül edilemez noktaya gelmiştir” diyen Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, konu hakkında yaptığı yazılı açıklamasında şu sözlere yer verdi.

“Kimisi Whatsapptan mesaj atar “Gel şu paketleri dağıt bakalım” der, kimisi polis memuru telefonuyla otogarda nöbet görevi tebliğ(!) eder, kimisi muhtarların ve yerel idarenin yapacağı görevleri yükler, kimisi uzaktan eğitimi bir “eğitim faaliyeti” olarak değil, “kişisel yöneticilik başarısının” göstergesi olarak kabul eder ve öğretmenin tepesinde elinde skor tabelasıyla gezer.

Bu böyle gitmez! Öğretmen sahipsiz bırakılamaz! Hiç kimse, yanlış ve mevzuata aykırı tasarruflarını, milli değerler üzerinden yürüttüğü laf kalabalığıyla örtemez!

Hiç kimse, öğretmenlerimizin vatan ve memleket sevgisini sorgulayamaz! Mesleğimizin saygınlığına fütursuzca saldırılması ve hakkını savunan öğretmenlerimize karşı toplumu kışkırtarak meslektaşlarımızın linç edilmesi asla kabul edilemez! Bırakın öğretmenin yakasını! Bırakın artık öğretmeni huzursuz etmeyi! Öğretmen işini yapıyor..

Çocuklarımızın eğitim süreciyle ilgili en çok kaygı taşıyanlar, öğretmenlerdir. Ve bunun için de gereğini yapmaktadırlar. Salgın sürecinin başlamasıyla okullarımıza zorunlu ara verildi. Öğretmenlerimiz bu süreçte, emin olun, yüz yüze eğitimden daha fazla zaman harcayarak, çocuklarımızın öğrenme sürecine olan motivasyonlarını korumak için çabalamaktadır.

Pandemi sürecinde devletimizin şefkat eli olan Vefa gruplarının yüzde sekseni gönüllü öğretmenlerimizden oluşmaktadır. Öğretmenler, yönetici egosunu tatmin etme hevesindeki yetersizlerin, keyfine göre her angaryayı yükleyeceği hazır kıtalar değildir!"

ŞEYMA BIYIKLI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.