Konya'nın kaybettiği yatırıma tepkiler büyüyor! Biz bu golü nasıl yedik?

Konya'nın kaybettiği yatırıma tepkiler büyüyor! Biz bu golü nasıl yedik?

Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Osman Başaran, LcWaikiki firmasının Konya’ya yapacağı yatırımdan vazgeçerek sözkonusu yatırımı Aksaray’a yapmaya karar vermesinin, Konya için utanç verici olduğunu söyledi.

A+A-

Osman Başaran değerlendirmelerine şu şekilde devam etti:

“2023 yılına kadar Avrupa’nın en başarılı 3 markasından birisi olmayı hedefleyen LcWaikiki firması Ankara yolu üzerinde bulunan ve bir holdingimize ait olan 573 bin m2 arsayı yaklaşık 121 milyon TL bedelle satın almış ve burada yaklaşık 4 bin kişinin istihdam edileceği bir üretim tesisi kuracağını duyurmuştu.  Aradan uzunca bir süre geçmiş olmasına rağmen bu konuda bir gelişme yaşanmamıştı. 

Ancak biz koca bir şehir olarak uyurken uyumayan komşularımız varmış ve bu devasa yatırımı komşumuz Aksaray’a kaptırmışız bile. Başta Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu olmak üzere, Aksaray milletvekilleri, Belediye Başkanı Evren Dinçer, AksarayTicaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, organize sanayi bölge müdürü ve organize sanayi bölgesi iş adamları derneği yetkilileri bu yatırım için seferber olduklarını, LcWaikiki firmasının yetkilileri ile günlerce görüştüklerini, Aksaray’ın avantajlarını, mevcut potansiyelini, imkanlarını anlattıklarını ve yatırımı Aksaray’a yapmaları konusunda ikna ettiklerini beyan ediyorlar.”

2 Eylül tarihinde Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleştirilen parsel tahsis töreninde konuşan LcWaikiki Yönetim Kurulu Üyesi Necip Özçer “Altyapı çalışmaları sonrasında başkanlık ve vilayet nezdinde bizi onurlandıran valimize ve diğer yöneticilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bizim için onur verici bir gün. Aksaray’a kuracağımız fabrikanın istihdam sayısını 4 binden 5 bine çıkarıyoruz” dedi. 

Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Osman Başaran “Zaman şapkayı önümüze koyup biz bu gölü nasıl yedik diye düşünme vaktidir” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Aslında Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Aksaraylı ve LcWaikikili yetkililerin açıklamalarını irdelerseniz cevabı bulmamız çok da zor olmayacak. Öncelikle Aksaray’lı yetkililer inanmışlar ve valisi, milletvekilleri, belediye başkanları, meslek odası başkanları ve sivil toplum kuruluşları hep birlikte el ele vererek mücadele etmişler. Bu takdire şayan tutumları yatırımı yapacak firmanın yetkililerini onore etmiş ve golü yemişiz.

Malum pandemi garabeti ve içinde bulunduğumuz ekonomik şartlar nedeniyle zor günler geçirdiğimiz, işsizlik rakamlarının dudak uçuklatacak seviyeye geldiği bu günlerde; 4.000-5.000 kişiye istihdam sağlayacak, 22.6 milyar TL satış cirosu ve 845 milyon $ ihracatı olan bir firmanın yapacağı yatırımı kaptırmak demek, resmen bu golü kendi kalemize atmak anlamına geliyor.

Hemen hiç bir konuda olamadığımız gibi bu konuda da birlik olamamış ve Konya’nın ne kadar sahipsiz! olduğunu bir kez daha kanıtlamış oluyoruz."

ŞENGÜL GÜRBÜZ

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum