Koronavirüs vakalarının arttığı Karaman'da bir poliklinik daha pandemi hastanesine dönüştürüldü

Koronavirüs vakalarının arttığı Karaman'da bir poliklinik daha pandemi hastanesine dönüştürüldü

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yılmaz, artan yoğunlukla birlikte hastaların daha konforlu  ve sağlıklı muayene olmaları için mevcut fizik tedavi ünitesini Covid-19 Olası Vaka Polikliniği olarak düzenlendiğini söyledi

A+A-

Konu ile ilgili olarak Başhekim Yılmaz’ın açıklaması şu şekilde:

“Ülkemizi ve tüm dünyayı tehdit eden Covid-19 salgınına yönelik hastanemizde hastalarımızı, yakınlarını ve sağlık çalışanlarımızı korumak ve daha iyi hizmet verebilmek için hastalığın görülmeye başladığı ilk andan itibaren çok sayıda önlem alınmış olup, izleyen dönemde de vaka sayılarındaki artışa paralel olarak yeni önlemler alınmaya devam edilmektedir.

Artan yoğunluk ile birlikte hastalarımızın daha konforlu ve sağlıklı muayene olmaları için hastanemizin mevcut fizik tedavi ünitesi ‘’Covid-19 Olası Vaka Polikliniği’’ olarak düzenlenmiştir. Bu düzenleme ile mevcut sayılara ek olarak, 3 aktif poliklinik ve toplam 24 yataklı müşahede salonu, numune alma odaları ve acil müdahale odası oluşturulmuştur. Dışarıdan bağımsız giriş imkânı ile temas ile bulaşın engellenmesi amaçlanmıştır. Ayrıca sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek bahçede ve bina içinde bekleme salonları oluşturulmuştur. Bu yeni düzenleme ile olası vaka polikliniği kapasitemiz 3 katına çıkartılmıştır. Buraya başvuran veya acil triaj ile yönlendirilen hastalar; poliklinik muayenesi, kan alma, sürüntü alma, müşahede ve acil resüsitasyon hizmetlerini tek merkezden alabileceklerdir.    

Covid-19 Olası Vaka Polikliniği’nin yapımı aşamasında desteklerini esirgemeyen Karaman İl Sağlık Müdürlüğüne, Karaman Belediyesine, Karaman İl Emniyet Müdürlüğüne ve Covid-19 mücadelesinin kahraman savaşçıları olan tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederiz. Tüm halkımıza ve bizler için canları pahasına mücadele ederken hastalanan tüm sağlık çalışanlarımıza acil şifalar dileriz. Hayat Eve Sığar!”

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.