Koronavirüs yeni vaka sayıları artan Konya'ya yeni kısıtlamalar gelir mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak

Koronavirüs yeni vaka sayıları artan Konya'ya yeni kısıtlamalar gelir mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı yapıldı ve kararlar açıklandı

A+A-

Saat 15.15'te başlayan toplantının ana başlıklarından biri normalleşme sonrası artan yeni vakalar. İl İl tüm bölgeler değerlendirilecek. Yeni kararlar alınacak.

Koronavirüsün tüm kısıtlamalarını yaşayan Konyalılar bu toplantının sonrasında yapılacak açıklamayı bekliyor. Yeni kararlar ne yönde olacak. Konya için seyahat kısıtlaması olacak mı?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya geldi.

Külliye'de yapılan toplantıda 1 Haziran'daki normalleşmenin ardından gelinen durum, hastalığın seyri, düşürülemeyen vaka sayısı ve olası ikinci dalga riski de detaylı şekilde ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantının ardından şu açıklamalarda bulundu;

* Yarın 926 devlet korumasındaki gencimiz ile 274 şehit, gazi yakınımız kura ile kamu kurumlarına yerleştirilecek.

* Kısa çalışma ödeneğinden mevcutta yararlananların süresini bir ay daha uzatıyoruz. İş fesih sınırlaması dolayısıyla nakdi destek ücret desteği de bir ay daha devam edecektir.

* Halkımızdan tek isteğimiz, bu süreçte kurallara uyarak, işlerine, üretimlerine, ülkelerine sahip çıkarak bize destek olmasıdır. İçerideki ve dışarıdaki ortak kanaat Türkiye'nin salgın sonrası yeniden şekillenecek dünyanın yıldız ülkelerinden biri olacağı yönündedir.

* 15 Temmuz gecesi milletimiz tarafından kurulan Cumhur İttifakı, halkımızın sesi, sağduyusu olarak tarihi görevler ifa etmiştir. Bu vesileyle MHP'ye ve özellikle Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye şükranlarımı sunuyorum.

* Çoklu baro yönetimi üzerinde duruyoruz. Milletvekili arkadaşlarımız bu konuyla ilgili kanun teklifini yarın sabah veriyorlar. Daha demokratik, daha çoğulcu, temsil düzeyi yüksek bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız.

* Salgın döneminde sağlık konusunda herhangi bir rehavete göz yummayacağız.

* Amacımız vaka sayısını da vefat sayısını da sıfır noktasına çekebilmektir. Ülkemizi risk grubundan uzaklaştırmakta kararlıyız.

* Haziran ayı verileri ekonominin toparlanma sürecinde olduğunu gösteriyor. Yılın ilk çeyreğindeki yüzde 4,5'luk büyüme performansı, ekonomimizin potansiyelinin ve gücünün en büyük ispatıdır.

* Turizm sezonunun en azından bir kısmını kurtarmak için çalışıyoruz. Bu alanda da müjdeli haberler bekliyoruz. 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.