1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kanmaz

  3. Küresel Finansalterör
Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz
Yazarın Tüm Yazıları >

Küresel Finansalterör

A+A-

Bu cennet vatanın sevdalısı olarak küresel düzeyde yaşanan krize karşı milletimizi uyanık olmaya davet ediyorum.

Biz millet olarak; yeni bir Küresel finansal krizle karşı karşıyayız ve bunu görmezden gelemeyiz Bunun etkileri Türkiye'ye de oluyor ve pandemi de tüm ekonomileri etkilemiş durumda, ama Türkiye tedarik zincirinde kırılmaya yaşamayan ülkelerden biri oldu.

Türkiye'de siyasi irade tamamen ayaktadır.  İttifakı üyeleri ve sağduyu sahibi kurum, kuruluş, ve teşkilatlar görüşlerini açık şekilde belirtiyor. Bu anlamda Siyasi iradenin dik duruşu ve tabana verdiği Mesajlar önemli bir güven kaynağıdır.

Ekonomik krizlerde hükümet kırılmaları krizleri daha da derinleştirir. Geçmişde yaşadığımız finansal kaos ve milletde meydana getirdiği güven kaybı Ülkemizde koalisyon şartlarında siyasal iktidarların Krizlere karşı kararlılığını yeterince sergilemediğinden ve panik havasından kaynaklanmıştır.

Şu an Türkiye'de bir panik havası yoktur. Siyasal irade dimdik ayaktadır. Seçimin zamanında yapılacağı mesajı da oldukça önemlidir."

STK.lar ve meslek kuruluşlarıda oyunun farkındadır,2 (iki) senedir pandemi nedeniyle bütçelerin epey zorlandığı zamanda en ufak bir yanlışta yoksulluğun ve yoksunluğun yaşanmadığını gördük. Türkiye imalat ve ihracatta zirveye doğru ulaşıyor. İhracatta bütün zamanların rekorları kırılıyor.

Büyüme konusunda açık ara giden ülkelerden birisi konumunda ve borsamız da yükselmeye devam ediyor. Bunun ötesinde son aylarda cari fazla vermeye başladık.

Tüm bu önemli gelişmelerin karşılığında dövizin düşmesi gerekirken tam tersi bir durum söz konusu. Küresel para cambazları ve onlarla iş birliği yapanlar kendi ülkelerini soymayı alışkanlık haline getirenler var.

Oyunun farkında olan bir insan olarak İfademiz şu ki devletimiz kendi üzerinde oynanan oyunların farkında ve bununla şimdi karşılaşmadı ve mücadelesini sürdürüyor, bizlerde bütün duyarlılıklarımızla ayaktayız ve milletimize’de küresel oyunlara karşı uyanık olun çağrısında bulunuyorum. gün birlik olma günüdür.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.