Mehmet ÇOBAN
Mehmet ÇOBAN

Ayşe Annemiz Sağlığına Kavuştu

21 Mayıs 2016
3 dk Okuma
6 yıl önce
Ayşe Annemiz Sağlığına Kavuştu

Geçtiğimiz hafta gazetemizin yazarlarından çok sevdiğim Serdar Usman kardeşimin biricik annesi Ayşe Teyzemizin açık kalp ameliyatı olduğunu gazetemizin sayfalarından okumuştunuz. Ben Serdar kardeşimin dostluk ve kardeşliğe önem veren yapısını bildiğim için böyle bir yazıyı özellikle karalamak istedim. Normalde iş yoğunluğum sebebiyle her zaman yazma fırsatım olmuyor. Ama Serdar kardeşimin sempatik yapısı ve hoş diyaloğu beni bu yazıyı yazmaya sevk etti. Teyzemiz aşağı yukarı 15 günlük bir hastane süreci geçirmiş.
Bu süreç sonunda da Tıp Fakültesi’nin dünyaca nam salmış kalp doktorlarından Niyazi Görmüş tarafından ameliyat edildiğini öğrenince sevgili anacığımızın emin ellerde olması sebebiyle içten bir mutluluk duymuştum. Hamdolsun bu süreçte gerçekleşen ameliyat sonrasında da hastamızın sağlığına kavuştuğunu öğrenince keyifle kalemi aldım ve bende bir şeyler karalamak istedim. Serdar Kardeşimle fırsat buldukça çeşitli hasta ziyaretlerine, kasaba ve köy gezilerine gider ve bundan da mutluluk duyarız.
Serdar abiyle bir gün gezerken bana Neşet Ertaş’ın o güzel parçasının kıtalarını okumuş ve insanların bunca hırs ve menfaat yükü arasında bilinmeyen bir noktaya doğru koşar adım gittiklerinden bahsetmişti. İsterseniz Ertaş’ın o satırları bir hatırlayalım.

Hep sen mi ağladın hep sen mi yandın,
Bende gülemedim yalan dünyada
Sen beni gönlümce mutlumu sandın
Ömrümü boş yere çalan dünyada.

Sen ağladın canım ben ise yandım
Dünyayı gönlümce olacak sandım
Boş yere aldandım, boş yere kandım
irengi gözümde solan dünyada

Ne yemek ne içmek ne tadım kaldı
Garip bülbül gibi feryadım kaldı
Alamadım eyvah muradım kaldı
Ben gidip ellere kalan dünyada

Ah yalan dünyada yalan dünyada
Yalandan yüzüme gülen dünyada

İşte bu satırların içerisinde yer alan ifadeler çok etkileyici idi. Bir an için düşünmeden edemiyor insan, dünyanın geçici bir konak olduğu bilindiği halde ona bu kadar sarılmanın anlamsızlığına işaret ediyordu Serdar Kardeşim.
Sonu belli olmayan bu hayatın çarkları arasında insanın yanında kalan en önemli şeyin, dostluk çerçevesinde yaşanan gerçekler olduğuna temas ediyordu.
Evet, asıl ihtiyacımız olan şey şu üç beş günlük dünyada kardeşliğin ne kadar derin bir duygu ve özlem yumağı olduğuna parmak basıyordu. Bu gerçekten uzak geçen bir ömrün sonuna geldiğinizde de artık iş işten geçmiş oluyordu.
Hacı annemizin ameliyatı boyunca dua ve niyazlarda bulunduk. Hamdolsun rabbimiz dualarımıza icabet etti. Hacı annemiz sağlığına kavuştu. İşte bu, sevgili kardeşimin yoğun bir sevinç yaşamasına vesile oldu. Bizlerde bu durum karşısında gözyaşlarımıza hâkim olamadık. İnanın en az Serdar Kardeşim kadar bende büyük mutluluk yaşadım. Gazetemizin sahibi Yusuf Bey ve diğer çalışanlarımızda bu durum karşısında mutluluk duydular. Çünkü diğerkâmlık en güzel bir hasletti. Kardeşinin sevincini birlikte yaşamak, üzüntüsü karşısında birlikte hüzünlenmek insan olmamızın en büyük gerekliliğiydi.
Rabbimden Hacı Ayşe annemize ve eşi sevgili ağabeyimiz Hacı Nafiz amcamıza bundan sonraki yaşamlarında hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum.
 

Yorum Yazın