Ufuk Kendirci
Ufuk Kendirci

Elde kaldı lig

13 Ağustos 2022
3 dk Okuma
3 ay önce
Elde kaldı lig

Dünkü maçın basın toplantısının ana fikri Ankaragücü maçında takımdaki düşüşün iki kulvarda mücadele etmenin takıma etkisi üzerineydi.

Vaduz maçında skor 1-1'iken takımın hızı ve oyun isteğindeki yavaşlıktan görüldü ki bu takım Avrupa- Lig aynı anda kaldıramıyor.

Oyunda Arabam.com Konyaspor'un atakları vardı, kaleci Büchel net 3 tane de pozisyon çıkardı fakat mental ve fiziksel yorgunluk o kadar çoktu ki futbolcularda Vaduz maçı geçilse ve diğer elemeden sonra gruplara kalınsaydı yeşil beyazlılar ligde çok zorlanırdı.

Çünkü Bytyqi- Michalak- Endri ve Sokol bu dört oyuncudan biri veya ikisi sahada olmazsa hücum organizasyonları hep eksik kalıyor. Ankaragücü maçı sonrası Bruno Paz ve Muric daha hızlı takıma entegre olmalı demiştim, Vaduz maçında Michalak ve Soner yok iken yerleri dolmadı. İlerde de takım verimsizdi.

Vaduz Konyaspor'un sıkletinde bir takım değil. Belki de 10 maç yapsalar aralarında ikinci kere bu skoru da göremeyebiliriz. Fakat Üç günde bir hep aynı isimler oynayamayacağından bu yenilgi skoru itibariyle kötü, ilerisi için iyi olmuştur. Ligi kaybetmek şu aşamada camiaya daha büyük zarar verirdi.

Yeni tranferlerin adaptasyonu ve eğer imza atılırsa Uche'nin gelişi hücumsal gücü arttırabilir. Toplantıda savunma oyuncusu alınacak mı diye sordum, Palut maça göre karar veremeyiz demişti ama bu takımın savunma eksiği umarım sadece Vaduz maçıyla sınırlı kalır. Pazartesi günü Başakşehir maçında burada alınacak bir galibiyet yeni sezona merhaba demek olacak.

Yorum Yazın