Ufuk Kendirci
Ufuk Kendirci

GDS sistemine geçilmeli

15 Mayıs 2022
3 dk Okuma
6 ay önce
GDS sistemine geçilmeli

Bir maç düşünün oyunun ilk çeyreğinde hakem tarafından üç pozisyon atlansın, tüm kararlar VAR'dan dönsün. Dakikalarca karar verilme beklensin. O zaman neden orta hakem var diye sormazlar mı? Bence bir tane temsilci olsun, tüm pozisyonlar Riva'dan gelen kararlarla alınsın. Yada voleyboldaki gibi antrenörlerin hakem itiraz hakkı olsun(GDS) sadece bu itirazlar nedeniyle oyun dursun. Ama davul bende tokmak sende maç yönetilmesin.

Maçın kritiğini yapacak kadar pozisyon olmadı. 16 dakikada 3 kere  VAR hakem kararını değiştirdi. Oyun bu kadar durunca akın oyunda aksamalar oldu. Hatayspor savunmada kapanıp yalnızca hızlı oyuncularıyla kontra yapmaya çalıştı, Konyaspor oyunu açamadı. İkinci yarıda yakalanan iki atakta gol olunca maç 3-1 sona erdi. Başakşehir Giresunspor beraberliğiyle üçüncülük son haftaya kalmadan garantilendi.

Maç sonu Konyaspor'un en çok süre alan yabancı oyuncusu Skubic iç sahada taraftarıyla vedalaştı. Görmeye değer bir kutlamaydı. Çok hırslı, inatçı ve oyunda her zaman olan bir oyuncuydu yolu açık olsun.

Yorum Yazın